Najlepšia zmenšujúca podprsenka 2023: recenzie, diskusia a skúsenosti

04.08.2022

„Ja ti tak závidím, že máš veľké prsia!“ Tiež často počúvate túto vetu? A tiež na ňu najčastejšie odpovedáte, že nie je o čo štát? Nie je sa čo čudovať, veľké prsia sú niekedy skôr prekážkou ako výhodou, výber dobre padnúcej podprsenky je teda nevyhnutný – a hocikedy tiež náročný. Jednou z možností, ako si pomôcť, je zmenšujúca podprsenka, ktorá dokáže poprsie zmenšiť až o dve veľkosti. Ako funguje a aká je najlepšia zmenšujúca podprsenka?

Zmenšujúca podprsenka rieši zdravotné aj estetické problémy

Majiteľky veľkého poprsia nezriedkakedy trápi pekná kopa zdravotných, praktických i estetických problémov. Počnúc bolesťami chrbta a krčnej chrbtice cez vyskakujúce prsia pri dobiehaní autobusu až po nepríjemný pocit, že sa vám nikto nepozerá do očí.

Úplne nepraktické sú potom veľké prsia pri športe, kde vyložene prekážajú - a ani športová podprsenka nemusí byť vždy tým najlepším riešením. Ďalším problémom je fakt, že veľké prsia robia opticky silnejšiu postavu, čo žiadna z nás rozhodne nechce.

Ak ste sa v niektorom z vyššie uvedených problémov našli, bude pre vás vhodnou spodnou bielizňou zmenšujúca podprsenka. Ako funguje a čo od nej čakať?

Zmenšenie až o 2 čísla? Áno, je to možné!

Zmenšujúca podprsenka pomôže od bolestí chrbta a vylepší celkový estetický dojem. To je možné nielen vďaka jej pevnej konštrukcii a širším ramienkám, ktoré rovnomerne rozložia váhu pŕs do celého tela, ale aj vďaka košíčkom, ktoré sú vyrobené z pevného materiálu (napr. tepelne lisované bezšvové košíčky). Výsledkom je potom podprsenka, ktorá uľaví od bolestí chrbta, udrží poprsie na svojom mieste, a navyše ho vytvaruje do optimálneho tvaru.

Tie najlepšie zmenšujúce podprsenky potom dokážu prsia zmenšiť až o dve veľkosti, čo sa hodí ako pod oversize oblečenie, kde môžu prsia nepekne trčať, tak pod oblečenie priliehavé, v ktorom sú hocikedy až príliš výrazné.

Vkráda sa vám po prečítaní vyššie uvedeného textu do mysle otázka, či zmenšovacia podprsenka neškrtí? Odpoveď je nie, neškrtí. Samozrejme však záleží na výbere správnej veľkosti a strihu. Ako vyberať?

Ako vybrať zmenšujúcu podprsenku, ktorá perfektne padne?

Podprsenka zmenšujúca objem je, čo sa výberu týka, v podstate rovnaká, ako podprsenka klasická. Dôležité je, aby perfektne padla, nezarezávala sa, nerobila nevzhľadné hrče, neodstávala a aby z nej pri pohybe či predklone prsia nevypadli. Na čo sa zamerať?

zmenšujúca podprsenka
zdroj: Depositphotos

Všeobecné odporúčania

Pri výbere podprsenky hrá veľkú rolu váš osobný pocit – určite sama spoznáte, či sa v nej cítite dobre alebo nie. Ak máte akékoľvek, hoci aj najmenšie pochybnosti, vyberte radšej inú. Najlepšia zmenšujúca podprsenka by nemala nijako deformovať ani oblečenie, ani okrúhly tvar pŕs.

Rozhodne neuškodí vyskúšať podprsenku pod rôzne typy oblečenia, napr. pokiaľ nosíte do práce košele a na voľný čas oversize tričká, určite ju vyskúšajte pod oboma. Vyhnete sa tak nákupu podprsenky s obmedzeným využitím.

Kostice

Keďže každej žene vyhovuje niečo iné, neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, či si vybrať zmenšujúcu podprsenku s kosticami alebo bez. Všeobecne však ženy, ktoré majú väčší obvod pod prsiami, volia skôr podprsenky bez kostíc, ktoré netlačia a neprekážajú.

Obvod

Pri výbere obvodu zapínajte podprsenku vždy na prvý háčik, tzn. na najužší rozmer. Ďalšie háčiky sa používajú až vo chvíli, keď sa podprsenka opotrebuje a vytiahne.

Správna zmenšujúca podprsenka musí sedieť pevne, nie však tesne. Dôležité je, aby nebola príliš voľná a nehrnula sa hore k lopatkám, čo môže robiť prsia ovisnuté a postavu silnejšiu a nesúmernú. Rovnako si tým ničíte chrbticu (o neustálom nervóznom popoťahovaní podprsenky ani nehovoriac).

Počas skúšania sa teda nehanbite predkloniť, poskočiť, zdvihnúť ruky atď. Pri všetkých úkonoch by mala podprsenka zostať na svojom mieste a prsia samozrejme v nej. Pokiaľ sa tak nestane, je potrebné zvoliť menší obvod.

Veľkosť košíčkov

Vhodná veľkosť košíčkov je taká, ktorá neurobí pod oblečením nevzhľadné hrče a zároveň vám prsia nevypadnú pri predklone. Pokiaľ sa tak deje, môžu byť riešením uzavretejšie či hlbšie košíčky alebo zmenšenie obvodu podprsenky – obvod a košíčky spolu úzko súvisia, niekedy je preto na dobranie sa tej správnej zmenšovacej podprsenky potrebné vyskúšať viac možných kombinácií.

Ramienka

Väčšina žien robí pri výbere a nosení podprsenky jednu zásadnú chybu - aby dostali prsia na svoje miesta, utiahnu ramienka na maximum. To je však chyba, pretože jediný efekt je ten, že sa ramienka zarezávajú a spôsobujú bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Hlavnú funkciu v udržaní pŕs na svojom mieste má totiž obvod podprsenky, ramienka sú, respektíve mali by byť, iba podporou a pomocníkom na doladenie celkového vzhľadu. Pokiaľ teda máte tendenciu uťahovať ramienka, zvoľte menší obvod podprsenky.

Druhým javom sú príliš voľné ramienka. To je možné riešiť utiahnutím alebo, pokiaľ je problém v tvare a šírke ramien, voľbou podprsenky s ramienkami umiestnenými bližšie k zapínaniu, skríženými ramienkami alebo sponkou, ktorá ramienka stiahne k sebe.

Úplnou samozrejmosťou nielen pri zmenšovacej podprsenke, ale aj pri klasických podprsenkách pre veľké poprsie, by mali byť široké ramienka, ktoré sa nezarezávajú a spoločne s ďalšími prvkami pomáhajú odľahčiť chrbtu.

7× najlepšia zmenšujúca podprsenka pre rok 2023

Dobrať sa toho, aká je najlepšia zmenšujúca podprsenka, nemusí byť, rovnako ako u tej klasickej, jednoduché. Aby sme vám výber uľahčili, dali sme dohromady naše skúsenosti, preštudovali sme recenzie a názory ostatných žien – a teraz vám prinášame rebríček 7 najlepších zmenšujúcich podprseniek.

1. Zmenšujúca podprsenka Triola 28003

Nevystužená podprsenka s kosticou od českého výrobcu Triola 28003 sľubuje zmenšenie až o jednu veľkosť. Je dostupná v niekoľkých rôznych farbách, napríklad klasická čierna a biela, púdrovo ružová či smotanová. Najzásadnejší je však výber veľkostí, ktorý siaha až k veľkosti 95F.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Triola.sk

2. Zmenšujúca podprsenka Naturana 5063

Podprsenka bez kostíc a vystuženie Naturana 5063 sa bude páčiť ženám, ktoré požadujú maximálne zmenšenie pri zachovaní pekného a prirodzeného tvaru poprsia – výrobca sľubuje zmenšenie až o dve čísla, čo spokojné nositeľky potvrdzujú. Veľkosť je možné vybrať až 105E, príjemným bonusom je aj dostupná cena.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Luxusnabielizen.sk

3. Zmenšujúca podprsenka Triumph Comfort Minimizer

Hoci patrí Triumph k o niečo drahším výrobcom, jeho podprsenky sa tešia obrovskej popularite u nás aj vo svete. Nie inak je tomu aj u zmenšujúcej podprsenky Comfort Minimizer s mäkkými košíčkami a elastickou kosticou, ktoré sa prispôsobia telu a netlačia. Vybrať si môžete z niekoľkých základných farieb (čierna, biela, telová) a veľkostí až do 95G.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Luxusnabielizen.sk

4. Zmenšujúca podprsenka Naturana 5363

Uzavretejší tvar podprsenky Naturana 5363 je ideálny pre všetky ženy, ktoré majú veľké poprsie, ktoré chcú nielen opticky zmenšiť, ale tiež mať istotu, že prsia nevypadnú pri akomkoľvek akčnejšom pohybe.

Podprsenka je nevystužená a bez kostíc, takže nikde netlačí a je veľmi príjemná na nosenie. Ďalším benefitom sú ramienka našité do stredu košíčkov, vďaka čomu sa optimálne rozkladá váha pŕs a nedochádza k bolestiam chrbta.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Luxusnabielizen.sk

5. Zmenšujúca podprsenka Triumph Contouring Sensation W01

Veľmi pekná podprsenka Triumph Contouring Sensation W01, ktorej čipková aplikácia je úplne hladká a nie je vidieť pod oblečením, sľubuje zmenšenie až o jednu veľkosť a pohodlné nosenie, a to vďaka 3D kostici a bezšvovým košíčkom bez výstuže. Niekomu sa môže zdať cena vyššia, spokojné nositeľky sa však zhodujú na tom, že sa investícia rozhodne oplatí.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Luxusnabielizen.sk

6. Zmenšujúca podprsenka Triumph Infinite Sensation W01

Fakt, že sa podprsenky Triumph dostali do nášho výberu hneď trikrát, svedčí samo o sebe o ich obľúbenosti a kvalite. Nie inak je tomu aj pri nevystuženej podprsenke Infinite Sensation, ktorá prsia zmenší až o jedno číslo. Vďaka jemnému zakončeniu okrajov bude navyše pod oblečením takmer neviditeľná. Elastická kostica pevne drží, ale netlačí.

zmenšujúca podprsenka
zdroj: archiv Luxusnabielizen.sk

7. Zmenšujúca podprsenka DIM Generous Minimizer

Jednoduchá zmenšovacia podprsenka DIM nadchne predovšetkým jemným komfortným materiálom, ktorý veľmi dobre sedí, a širokými ramienkami, ktoré sú mäkko vypodložené. Vďaka tomu dokáže nielen opticky zmenšiť poprsie, ale aj uľaviť od bolestí ramien a chrbta, ktoré sú spôsobené nevhodnými ramienkami.

zmenšovacia podprsenka
zdroj: archiv Factcool.sk

Autor článku