Ako vyzerať mladšie? Prestaňte robiť týchto 18 zásadných chýb

14.09.2022

Módne trendy máte v malíčku, šatník plný štýlových kúskov, ale keď sa na seba pozriete do zrkadla, tak to stále nie je ono? Pripadáte si starší, než v skutočnosti ste? Zistite, či nerobíte niektorú z 18 nasledujúcich chýb.

1. Nosíte zlú veľkosť podprsenky

Podprsenka v zlej veľkosti je nielen nepohodlná, ale môže tiež spôsobiť hrbenie a zmeniť celkový vzhľad vášho outfitu, čo vás razom urobí staršou. To isté sa samozrejme týka nohavičiek. Do výberu kvalitnej bielizne by ste preto rozhodne mali investovať dostatok času aj financií.

2. Nosíte zlú veľkosť oblečenia

Rovnako ako pri podprsenkách, aj pri oblečení platí, že správna veľkosť a padnúci strih sú základ. Medzi najväčšie chyby potom patrí snaha zakryť pár kíl navyše vrecovitým oblečením, ktoré vás urobí ešte staršie a silnejšie. Ak vám nepadne konfekcia, oplatí sa zaobstarať si pár kúskov oblečenia šitého na mieru.

3. Nosíte iba tmavé farby

Čierna je výborný neutrálny základ, pokiaľ váš šatník ale obsahuje iba čierne kúsky, môžete pôsobiť príliš tvrdo. S pribúdajúcimi rokmi stavte radšej na prirodzenosť. Noste odtiene, ktoré sa vyskytujú v prírode a sú blízke vášmu typu.

4. Nosíte príliš veľa šperkov

Nosíte príliš veľa masívnych šperkov? Ak sa nechystáte práve na rockový koncert, uberte a zvoľte radšej pár jemných doplnkov, prípadne jeden výrazný šperk, ktorý bude ústredným akcentom outfitu.

5. Nenosíte topánky na podpätku

Pohodlné topánky sú skvelou voľbou najmä na každodenné nosenie. Pokiaľ sa však chystáte do spoločnosti, stavte na lodičky alebo napríklad espadrilky na kline, ktoré vám dodajú mladistvý šmrnc.

6. Lipnete na starom oblečení

Každý z nás má svoj milovaný kúsok oblečenia, ktorého sa nechce vzdať. To je samozrejme v poriadku. Mať ale v šatníku iba staršie kúsky, vám dobrú službu neurobí. To, čo vám pristalo v dvadsiatich, vám v štyridsiatich už pristať nemusí.

7. Ste otrokom módnych trendov

Vždy ste dokázali uhranúť okolie svojou znalosťou nových trendov a nosením módnych výstrelkov. Možno ale práve nadišiel čas, aby ste sa pred každým nákupom zamysleli, či máte daný kúsok s čím kombinovať, ako často ho budete nosiť a či sa vám naozaj páči, či ide o obyčajné pobláznenie sa nad módnou novinkou.

8. Nosíte oblečenie neprimerané vášmu veku

Rozhodne netvrdíme, že by ste sa v päťdesiatich rokoch mali začať obliekať do nevzhľadných kúskov v nudných farbách. Na druhú stranu je dobré vedieť, že mladistvý vzhľad naozaj nespočíva v mini sukniach. Držte sa kvalitných materiálov a dobre padnúcich strihov, ktoré ľahko osviežite niečím módnym, a máte vyhrané.

9. Nosíte kvetované oblečenie fádnych farieb

Zle zvolené kvetované šaty či blúzky vám môžu urobiť medvediu službu. Stačí, ak zvolíte príliš veľký vzor alebo fádne farby. Pre mladistvejší vzhľad voľte radšej drobnejšie vzory a svieže farby (žltá, zelená, mint, červená, púdrovo ružová), ktoré vás krásne rozžiaria.

ako vypadať mladšie
zdroj: Paige Cody / Unsplash

10. Nosíte dioptrické či slnečné okuliare z reťazcov

Okuliare z reťazcov nielenže vyzerajú lacno, ale tiež vôbec nesvedčia vášmu zraku. Výsledkom sú príliš suché oči a pokožka okolo nich, svrbenie, žmúrenie a následná rýchlejšia tvorba vrások.

11. Podstupujete zbytočné kozmetické úpravy

Plastické operácie a rôzne ďalšie kozmetické zákroky sú dnes už bežné. Pokiaľ vám pomôžu k lepšiemu pocitu, nebudeme vám ich vyhovárať. Pamätajte ale, že nie všetky dôvody sú úplne opodstatnené. Ak necháte do seba pichať botox v 20, budete za pár rokov vyzerať oveľa staršie, než by ste si priali.

12. Nehydratujete svoju pokožku

Pokožku je nutné hydratovať zvnútra aj zvonku. Nezabúdajte preto dodržiavať pitný režim a používať hydratačný krém, budete mať pružnejšiu pokožku a zároveň vám starostlivosť o seba samého zlepší náladu. A ešte jedna poznámka - káva je síce z vody, nadmerná konzumácia ale vašej pleti škodí.

13. Umývate si tvár príliš často

Naša pokožka má svoju vlastnú ochrannú bariéru. Časté umývanie túto bariéru ničí a pokožka potom potrebuje viac času na regeneráciu. Nadmiera umývania a používanie čistiacej kozmetiky, hoci akokoľvek šetrnej a prírodnej, tak škodí úplne rovnako, ako keď sa na noc neodlíčite.

14. Sprchujete sa teplou vodou

Môžete si o trende norenia sa do kociek ľadu myslieť čokoľvek, faktom však zostáva, že studená voda sťahuje póry a zlepšuje prekrvenie pokožky. Výsledkom je krásne vypnutá pleť a svieži vzhľad. Vymeniť tak aspoň raz za čas teplú sprchu za studenú vám rozhodne neuškodí.

15. Príliš sa opaľujete

Všimli ste si niekedy, akú krásnu a mladistvú pleť majú aziatky? Istý diel zásluhy na tom majú gény, ďalší významný diel ale patrí ochrane pred slnkom. Pre asiatky je samozrejmosťou používať krém s ochranným faktorom na dennej báze, nie iba na dovolenke. Chráni tak svoju pokožku proti predčasnému starnutiu, vráskam a ďalším negatívnym vplyvom slnečných lúčov.

16. Žijete v permanentnom strese

Do práce, z práce, vypraviť deti do školy, rýchly obed nad klávesnicou, útek domov, chystanie večere… Poznávate sa? Potom zadržte, nadýchnite sa a naplánujte výlet s rodinou, zájdite na masáž, meditujte, oprášte staré koníčky alebo si zájdite do obľúbenej reštaurácie. Život v permanentnom strese vám na kráse nepridá.

17. Trávite veľa času s telefónom

Skúšali ste sa niekedy pozrieť, koľko času strávite nad displejom mobilného telefónu? Možno by ste sa sami divili, koľko času ste vyplytvali na bezmyšlienkovité prechádzanie Instagramu. Nadmerné množstvo času stráveného na sociálnych sieťach môže viesť až k frustrácii a depresiám, radšej strčte telefón do šuplíka a choďte sa prejsť.

18. Ste pesimistickí a negatívni

Na všetky vyššie uvedené 17 rády môžete zabudnúť, ak nezmeníte svoj negatívny pohľad na svet. Mať zlé dni je normálne, ak ale vidíte v živote len to zlé, je na čase zmeniť svoj prístup. Prejaví sa to nielen na vašom vzhľade, ale aj na celkovej životnej spokojnosti.