TOP účesy na ples pre dlhé, polodlhé a krátke vlasy, ktoré zvládnete aj doma

29.11.2022

Ples, svadba, oslava alebo večierok, všetky tieto udalosti si žiadajú slávnostný spoločenský účes. Neznamená to ale, že sa hneď musíte objednávať ku kaderníčke, krásny účes zvládnete aj doma. Neveríte? Máme pre vás tipy na účesy na ples či inam, s ktorými určite zabodujete.

Rozstrapatený rybí vrkoč

Máte dlhé vlasy a málo skúseností s tvorbou účesov? Rozstrapatený rybí vrkoč je geniálny v tom, že aj chyby a drobné nedokonalosti budú vyzerať ako efektný zámer. Pre slávnostnejší dojem môžete pridať rôzne ozdoby - napríklad kvety, vlásenky alebo sponky.

účes na ples
zdroj: Pinteres

Ľahký účes na ples

Veľmi jednoduchý a pritom pôsobivý účes na ples pre dlhé vlasy zvládnete sama behom chvíľky. Stačí k nemu pár pevných gumičiek, ktoré následne obtočíte pramienkami vlasov, mašľami alebo ozdobnými gumičkami.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Jednoduchý spoločenský účes

Slávnostný účes v romantickom štýle vyrobíte spletením predných prameňov vlasov, ktoré zafixujete pinetkou pod voľné vlasy. Zvyšok stačí ľahko natočiť a natupírovať.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Efektný romantický účes

Ak máte naozaj dlhé vlasy, stačí z nich upliesť dva vrkoče, ktoré stočíte pod seba. Účes je možné štylizovať do hladšej aj ľahko strapatej verzie, a to v závislosti od príležitosti.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Hladký drdol pre polodlhé vlasy

Jednoduchý drdol môžete vytvoriť v uhladenejšom duchu ako na fotke, alebo nechať pozdĺž tváre pár ľahko zvlnených voľných prameňov pre romantickejší vzhľad. Ak chcete pridať slávnostný dojem, pridajte do drdolu pár perličiek.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Spoločenský účes z mikáda

Rozpustilý drdolček z mikáda sa hodí ako účes na venček alebo na menej formálne plesy či firemné večierky. Či už máte akúkoľvek farbu vlasov, budete pôsobiť sviežo, štýlovo a nadčasovo.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Spoločenský účes z extra krátkeho mikáda

Aj keď je vaše mikádo veľmi krátke, určite sa nájde aspoň pár pramienkov na spletenie vrkôčikov, ktoré vytvoria slávnostný a upravený dojem. Všetko stačí zafixovať pinetkami a silným lakom na vlasy.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Jednoduchý účes pre jemné vlasy

Nemusíte mať práve dlhé a extra husté vlasy, aby ste dokázali vytvoriť pekný spoločenský účes. Stačí si vziať na pomoc tupírovací hrebeň, tužidlo a pár sponiek, prípadne ozdoby, ktoré účesu dodajú slávnostný ráz.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Drdol pre vlnité vlasy

Sú vaše vlasy vlnité a neskrotné? Prispôsobte sa im! Napríklad drdolom, z ktorého necháte voľne visieť niekoľko prameňov. Na pomoc si môžete vziať sponky do vlasov, perličky alebo čelenku.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Elegantný spoločenský účes

Na akcie formálnejšieho charakteru, obzvlášť na slávnostné plesy či iné príležitosti, sa hodia viac uhladené vlasy, napríklad v podobe sofistikovaných drdolov. Než sa pustíte do tvorby účesy, nezabudnite na vlasy naniesť primer, ktorý ich ochráni pred tepelným poškodením.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Rýchly účes na večierok

Nestíhate a účes riešite na poslednú chvíľu? Nevadí, strapatý drdol zaberie minimum času a pritom vyzerá tak sexy! Na pomoc si vezmite gumičky a pinetky.

účes na večierok
zdroj: Pinterest

Drdol z kratších vlasov

Premýšľate, ako urobiť drdol z kratších vlasov? Použite vypchávky, okolo ktorých omotáte vaše vlasy. Na dozdobenie použite sponky s kamienkami, perličkami alebo kvetmi.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Mladistvý drdol na stranu

Ľahko rozstrapatený drdol na strane pôsobí sviežim a mladistvým dojmom. Hodí sa preto v prípade, keď si chcete ubrať pár rokov alebo ako účes na venček.

účes na venček
zroj: Pinterst

Spoločenský účes à la Veľký Gatsby

Slávnostný účes použiteľný pre mikáda, polodlhé aj dlhé vlasy, s ktorým zažiarite na každom plese, párty alebo večierku v štýle 20. rokov. Ak chcete byť na neprehliadnutie, pozrite sa po čelenkách s perím alebo strapcami.

účes na ples
zdroj: Pinterest

Slávnostné účesy pre krátke vlasy

Ani s úplne krátkymi vlasmi sa nemusíte vzdávať sna o peknom účese - navyše budete mať najjednoduchšiu prácu zo všetkých. Stačí vlasy upraviť, nagélovať či strapatiť a doplniť čelenkou, ktorá zodpovedá charakteru akcie.

účes na plrd
zdroj: Pinterest

Autor článku