Seriál Wednesday sa stal hitom. Hýbe internetom aj predajom oblečenia

06.01.2023

Temne ladený seriál Wednesday je aktuálne tretím najúspešnejším seriálom v histórii Netflixu! Už prvý týždeň po premiére dokonca ohrozil prvenstvo Stranger Things. Môže za to nielen režisér Tim Burton, ale aj pôsobivá Jenna Ortega v hlavnej úlohe. Tá k svojej úlohe dokázala pristúpiť naozaj osobite, keď si sama pripravila choreografiu tanca v epizóde so školským plesom. Pohyby pripomínajúce svalové zášklby umierajúcich, hlboký záklon a oči otvorené dokorán – to je len krátky zoznam, ktorý charakterizuje tento podivný tanec, ktorý doslova ovládol internet. V seriáli sprevádza toto tanečné vystúpenie skladba Goo Goo Muck od The Cramps, na TikToku potom pieseň Bloody Mary od Lady Gaga.

O seriáli Wednesday

Séria sleduje dospievajúcu postavu Wednesday Addams, ktorá sa snaží zapadnúť v novej internátnej škole s názvom Nevermore, kam ju pošlú rodičia po tom, čo vážne ohrozí zdravie celého tímu vodného póla.

Keď si predstavíte kúzelnú internátnu školu a skupinu tínedžerov s nadprirodzenými schopnosťami, pravdepodobne je vám jasné, kam to speje. Hádate správne, na slobode je sériový vrah a Wednesday Addams musí prípad vyriešiť. Samozrejme s pomocou ďalších vyvrhelov, ako sú sirény, gorgóny alebo vlkolaci.

Veľkú časť popularity tento seriál získal predovšetkým vďaka Wednesday a jej zmyslu pre štýl, zvyšok hereckého obsadenia vrátane Catherine Zeta-Jones ako Mortície a samotnej pôvodnej Wednesday Addams, ktorú stvárnila Christina Ricci, ale tiež stojí za to.

Zatiaľ čo Addamsova rodina patrí medzi gotické módne ikony už od 60. rokov, keď vyšiel prvý televízny seriál, tentoraz kostýmová návrhárka Colleen Atwood cielila predovšetkým na generáciu Z. To znamená na všetkých, ktorí sa narodili medzi rokmi 1997 až 2012.

Šaty ako Wednesday: aké kúsky vybrať?

Ľudia Wednesday Addams zbožňujú. O tom niet pochýb. Nielenže sa pokúšajú napodobniť jej šatník a vzhľad make-upu, teraz sa dokonca jej ikonické tanečné pohyby stali virálnymi na TikToku.

Keď sa v úvodnej scéne stretneme s Wednesday, má na sebe svoje typické čierne šaty s dlhým rukávom a bielym špicatým golierom vzdávajúcim hold pôvodnej Wednesday – Christine Ricci. Akonáhle však Wednesday vstúpi do akadémie Nevermore, jej štýl je oveľa modernejší.

Áno, charakteristické dvojité vrkôčiky a čierne komplety sú tu stále, celkový šatník ale kostýmová návrhárka Colleen Atwood zmodernizovala. Do popredia sa tak okrem čiernej dostávajú aj tóny bielej a šedej. Rovnako nechýba experimentovanie s pruhmi, kockami, čipkou a kožou.

Pokiaľ ide o obuv, Wednesday miluje masívne platformy a značky ako Dr. Martens, Prada či Naked Wolfe. V prvej sezóne sme tak mali možnosť vidieť napríklad pruhovanú uniformu s populárnymi mokasínmi Prada, ktoré má vo svojom botníku Kendall Jenner aj Avril Lavigne, alebo rôzne oversized svetre a mikiny s kapucňou v kombinácii s teniskami Naked Wolfe Slider Black.

Zatiaľ čo doplnky, ako sú náušnice, náhrdelníky alebo prstene, nosí Wednesday len minimálne, nikdy ju neuvidíte bez jej obľúbeného čierneho batohu v štýle tašky. Kde inde by si nechala svojho verného priateľa Vec!

Pomyselnou čerešničkou na torte sú však plesové šaty od značky Alaïa, ktorú koncom sedemdesiatych rokov založil módny návrhár Azzedine Alaïa. Zaujímavosťou je, že neboli nájdené v sekáči (ako je tomu v seriáli), ani neboli vytvorené špeciálne pre seriál. V skutočnosti ich Colleen Atwood našla na figuríne v londýnskom obchode Bond Street.

Wednesday make-up: ako na to?

Chcete vytvoriť dokonalý Wednesday look? Potom budete potrebovať ten správny make-up pre gotický glam vzhľad. Základom je pravidelné používanie denného krému s SPF 50. Len tak získa vaša pleť porcelánový odtieň. Make-up artistka Tara McDonald sa podelila aj o ďalšie tipy, ako dosiahnuť vytúžený vzhľad.

Na vyrysovanie lícnych kostí napríklad použila dva kontúrovacie púdre v odtieňoch Sculpt a Shadowy. Na pery potom kontúrovaciu ceruzku MAC v čiernočervenom odtieni Nightmoth. Aby pôsobila úplne prirodzene, zmiešala ju s čírym balzamom na pery Dr. PawPaw. Na oči boli použité tri očné tiene značky MAC – Brown Script, Carbon a Glitch In The Matrix. Hĺbku celému líčeniu prepožičala riasenka Ilia Limitless Lash Mascara v odtieni After Midnight.

Nakupujte oblečenie v štýle Wednesday Addams

zdroj fotografií: Netflix/propagačný materiál

Autor článku