Toto sú najdrahšie kabelky sveta: Kde nájdete ich cenovo dostupné dvojičky?

08.10.2021

Žiadny outfit nie je kompletný bez tej správnej kabelky. Súhlasíte? Pokochajte sa na modely, ktoré sa tento rok dostali do rebríčka najdrahších kabeliek sveta. A pretože nie každá z nás má na účte prebytočné milióny, pohrabali sme sa v aktuálnej ponuke obchodov, a pridali sme pár tipov na cenovo dostupnejšie kúsky, ktoré vyzerajú podobne a nakúpite ich za zlomok ceny. 

TOP 13. Chanel Pearl Lego Clutch, $15 500

Chanel kabelka Pearl Lego Clutch
Zdroj: Pinterest

Hranatá Chanel kabelka má jeden z najzaujímavejších dizajnov, ktoré sme kedy videli. Je vyrobená z čierneho plexiskla s perleťovými ozdobami. Samozrejme nechýba ani ikonické a výrazné logo CC, ktoré je umiestnené na prednej strane. Kabelku zdobí dlhý perleťový popruh, ktorý umožňuje nosenie tašky cez rameno. Vnútro kabelky je kožené s vreckom na zips, čím je model nie len zaujímavý, ale aj praktický. 

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 12. Chanel Double Flap Alligator, $18 000

 Kabelka Chanel Double Flap Alligator
Zdroj: Pinterest

A máme tu hneď ďalšiu kabelku z módneho domu Chanel, tentokrát v prevedení Jumbo Double Flap. Táto zelená kabelka vyrobená z kože aligátora je dlhodobo považovaná za ideálnu investičnú kabelku – jej cena totiž neustále rastie a záujem o ňu neklesá. Verziu Double Flap spoznáte veľmi rýchlo vďaka vnútornej klope a množstvu drobných kapsičiek. V ponuke je veľké množstvo zaujímavých farieb, takže ostáva už len na účte nahrabať niečo cez 15 000 EUR a táto kožená kráska môže byť vaša.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 11. Kusama Pumpkin Minaudiere, $133 400

Kabelka Kusama Pumpkin Minaudiere
Zdroj: Pinterest

Týchto výnimočných kabeliek Minaudiere v tvare tekvice bolo na svete vyrobených v počte presne 5 kusov, čo sa samorezje odráža aj na jej cene. Vyrobené sú zo zmesi drahých kovov a čiernej živice, pričom každý kúsok je upevnený na zlatej retiazke. Autorkou tejto kabelky je slávna japonská umelkyňa Yayoi Kusama, ktorá na návrhu modelu spolupracovala s módnou značkou Louis Vuitton. Yayoi vo svojej tvorbe používa pre ňu typické kruhy a bodky.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 10. Hermès Exceptional Collection Shiny Rouge H Porosus Crocodile Birkin, $203 105

Najdrahšia Birkin kabelka od Hermes na svete
Zdroj: Pinterest

Ikonickému kúsku z dieľne Hermès patrí 10. miesto v rebríčku najdrahších kabeliek sveta. Taška je vyrobená z krokodílej kože a zaujme všetky milovníčky klasickej módy. Tvar je nadčasový a nesmrteľné sú aj ozdobné prvky: biele zlato a diamanty. Zaujíma vás kto túto kabelku vlastní? V roku 2011 ju v aukcii vydražil neznámy zberateľ za viac ako 200 tisíc dolárov. Vy ju vďaka našim pátracím schopnosťam teraz môžete nahradiť jednou z jej lacnejších dvojičiek.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 9. Kabelka Hermès Birkin Fuchsia Diamond-Studded, $222 000

 Kabelka Hermès Birkin Fuchsia Diamond-Studded
Zdroj: Pinterest

Ako už napovedá samotný názov, medzi najdrahšie kabelky na svete sa prepracoval aj jeden kúsok vo fuchsiovej farbe. Žiarivú farbu krásne dopĺňajú trblietavé diamanty. Birkinka Fuchsia Diamond-Studded Hermès má elegantný tvar a predstavuje tak ideálny doplnok na biznis schôdzku (alebo zraz milionárov).

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 8. Kabelka Chanel Diamond Forever, $261 000

Kabelka Chanel Diamond Forever
Zdroj: Pinterest

Súhlasíte s Marylin Monroe, ktorá prehlásila, že diamanty sú najlepším priateľom ženy? Potom si zamilujete aj kabelku Chanel Diamond Forever. Túto bielu kabelku z jemnej krokodílej kože zdobí spolu 334 diamantov. Súčasťou kabelky je tiež ramenný popruh z bieleho zlata.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 7. Kabelka Niloticus Crocodile Himalaya, $379 000

Kabelka Niloticus Crocodile Himalaya
Zdroj: Pinterest

Predstavujeme vám Niloticus Crocodile Himalaya, kabelku v Európe vydraženú za doposiaľ najvyššiu cenu. V čom je jedinečná? Je vyrobená z kože krokodíla nilského, ktorá prešla špeciálnou úpravou. Dizajn tohto modelu vďaka tomu evokuje Himaláje. Hnedá farba predstavuje samotné hory a biela vrcholy pokryté snehom a oblakmi. Učaroval vám model Niloticus Crocodile Himalaya? Pripravte si takmer 330 000 EUR. Alebo sa popozerajte na nasledujúce kúsky, ktoré sa na ňu podobajú.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 6. Lana Marks' Cleopatra Clutch kabelka, $400 000

Lana Marks' Cleopatra Clutch kabelka
Zdroj: Pinterest

Ak sledujete odovzdávanie Oscarov, tak ste už možno tento model zazreli – a to v rukách hneď viacerých slávnych hviezd. Za pozornosť stojí nielen fascinujúci vzhľad tašky, ale rovnako aj jej výroba. Každý rok sa totiž do predaja pustí iba jeden kus a jeho vzhľad sa vždy mierne mení. Najdrahší kúsok aktuálne vlastní čínska speváčka Li Bingbing, ktorej meno je na kabelke vyložené ružovými diamantmi.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 5. Kabelka Hermès Chaine'd Ancre, $1 400 000

Kabelka Hermès Chaine'd Ancre
Zdroj: Pinterest

Potrpíte si na netradične kúsky, ktoré nemá každý? Jedna z najdrahších kabeliek Hermès Chaine'd Ancre púta pozornosť nielen cenou. Tvorí ju prepletená zmes reťazí, z ktorých niekoľko visí z dolnej časti kabelky. Použitý materiál samozrejme nie je nič, čo by bolo bežne dostupné. Model je vyrobený z prvotriedneho bieleho zlata a diamantov. Kabelka vznikla v spolupráci s klenotníkom Pierrom Hardym a dnes sa považuje za zberateľský kúsok. Na svete totiž nájdete iba tri vyhotovenia.

Netradičné modely kabeliek, ktoré nájdete aktuálne v obchodoch: 

TOP 4. Kabelka Hermès Birkin Bag by Ginza Tanaka, $1 400 000

Kabelka Hermès Birkin Bag by Ginza Tanaka
Zdroj: Pinterest

V prehliadke Birkin kabeliek od značky Hermès budeme ešte pokračovať. Limitovaná Birkinka Hermès od japonskej dizajnérky Ginzy Tanaka je vyrobená z platiny a je posiata viac ako 2 000 diamantmi. Ku kabelke patrí tiež diamantový popruh, ktorý sa dá jednoducho odopnúť a nosiť ako náhrdelník alebo náramok. Táto kabelka je doslova klenotom.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 3. Kabelka Hermès Kelly Rose Gold, $2 000 000

Kabelka Hermès Kelly Rose Gold
Zdroj: Pinterest

Francúzska značka Hermès sa nachádza aj v TOP 3. Kabelka Hermès Kelly Rose Gold je dokonalým príkladom nadčasovej elegancie, ktorá len tak z módy nevyjde. Na dizajne tohto exkluzívneho modelu spolupracoval návrhár šperkov a obuvi Pierre Hardy. A výsledok? Oslňujúci model za takmer štvrť milióna! 

Kabelka je vyrobená z masívneho ružového zlata posiateho 1 160 diamantmi. Na svete sa ňoou môže pochváliť iba 12 majiteliek, viac kusov totiž vyrobených nebolo.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 2. Kabelka Mouawad 1001 Nights Diamond, $3 800 000

Kabelka Mouawad 1001 Nights Diamond
Zdroj: Pinterest

Takmer 3,5 milióna eur – toľko by ste si museli pripraviť, ak by ste si chceli kúpiť druhú najdrahšiu kabelku sveta. Stratili ste dych? Táto suma má svoje opodstatnenie. Kabelka je ručne vyrobená. Pracovali na nej majstri vo svojom odbore a jej výroba trvala 8 800 hpdín. A materiál? Prvotriedne 18K zlato a spolu s ním 105 žltých, 56 ružových a 4 356 bezfarebných diamantov.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky:

TOP 1. Najdrahšia kabelka na svete: Boarini Milanesi's Parva Mea, $7 000 000

Najdrahšia kabelka na svete: Boarini Milanesi's Parva Mea
Zdroj: Pinterest

Predstavujeme vám Boarini Milanesi's Parva Mea, aktuálne najdrahšiu kabelku na svete. Jej dizajn bol inšpirovaný morom, vyrobená je z pololesklej krokodílej kože a zdobí ju 10 motýľov z bieleho zlata, diamantov, zafírov a turmalínu Paraiba. Nikdy ste tieto názvy nepočuli? Ide o jedny z najvzácnejších drahokamov sveta.

Tento exkluzívny model nie je len pekný na pohľad, ale stojí za ňou aj pekná myšlienka. Má upozorniť na potrebu chrániť oceány, ktoré sú ohrozené biologicky nerozložiteľným plastom.

Podobné cenovo dostupnejšie kabelky: