8 + 1 geniálnych trikov, ako schovať ramienka od podprsenky

18.07.2022

Drobný detail, ktorý pritom dokáže pokaziť celý outfit. Zistite, ako schovať ramienka od podprsenky. Máme pre vás 8 osvedčených trikov od módnych expertov. Ktorý vyskúšate?

Využite skvelého pomocníka v podobe spony

Ako spojiť ramienka od podprsenky? Za pár korún zaobstaráte sponu, pomocou ktorej zocvaknete ramienka medzi lopatkami alebo jednoducho tam, kde potrebujete. Na používanie tzv. sťahovača ramienok nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti, ramienka od podprsenky do neho stačí jednoducho zasunúť a môžete hrdo vyraziť. V núdzi podobne poslúži aj obyčajná kancelárska sponka, vyskúšajte to.

Alternatíva: Na trhu prípadne rovno zoženiete aj multifunkčné podprsenky s variabilnými ramienkami a zapínaním. Nepotrebujete k nim teda žiadnu ďalšiu sponu.

Premeňte svoju starú podprsenku

Máte v skrini nádherné šaty s hlbokým výstrihom na chrbte, neodvažujete sa v nich ale vyraziť bez podprsenky? Siahnite po starej podprsenke, ktorú už pravidelne nenosíte. Pomerne jednoduchým trikom ju pretvoríte na nový model, ktorý je perfektný práve pre outfity s odhaleným chrbtom. Ramienka je potrebné odopnúť od zadnej časti podprsenky a tú samotnú potom úplne odstrihnúť. Ramienka potom už len prišijete ku košíčkom. Skvele je to ukázané v tomto videu.

Alternatíva: Ak nemáte čas či chuť na prešívanie starých kúskov, riešením je obstaranie samodržiacej podprsenky. Tie sú špeciálne navrhnuté tak, aby držali iba po obvode a nepadali.

Podprsenku si všite priamo do oblečenia

U šiat s holým chrbtom ešte chvíľu zostaneme. Existuje totiž ďalší trik, ako v tomto kuse odevu skutočne zažiariť bez vykukujúcich ramienok. Košíčky od podprsenky si všite priamo do šiat. Opäť odporúčame nevyužívať vašu najobľúbenejšiu podprsenku, ale radšej siahnuť po staršom modeli.

Ramienko zacvaknite okolo krku

Vlastníte krásne tričko či šaty s viazaním okolo krku a riešite, ako to urobiť s vykukujúcimi ramienkami? To pravé úplne odopnite, ďalej ho nebudete potrebovať. Ľavé odopnite len vzadu a zozadu ho pretiahnite okolo krku pod šaty či tričkom. Potom ho už len pripnite spredu na pravú stranu podprsenky – teda tam, kde predtým bolo pravé ramienko. Tadá, máte hotovo.

ramienka podprsenky
Zdroj: Carlos R, Pexels

Vyskúšajte jednoduché všitie pútka

Čo ešte sa dá urobiť s vykukujúcimi ramienkami od podprsenky? Jednoduchým trikom dosiahnete to, že ramienka budú držať presne tam, kde potrebujete. Do tielka všijete pútka. Potrebovať budete ihlu a niť, dva prúžky látky, dve patentky a nožnice. Jednu časť patentky prišijete na vnútornú stranu ramienka, druhú na pripravený prúžok látky. Potom patentku zapnete a druhú stranu prúžku látky prišijete k protiľahlému koncu ramienka.

Oblečenie si k telu prichyťte lepiacou páskou

Blúzka s väčším výstrihom, ktorá vám neustále padá z ramien a odhaľuje tak podprsenku? Jednoduché riešenie má meno obojstranná páska. Tú nalepte na miesta, kde chcete, aby vám oblečenie pevne držalo. V tomto prípade do oblasti ramien či výstrihu. Pozor snáď len ak máte citlivejšiu kožu. V takom prípade tento trik radšej vyskúšajte vopred, nech vás potom v priebehu dôležitej schôdzky netrápi svrbiaca pokožka.

Nechajte ramienka od podprsenky vyniknúť

Ako to urobiť, aby vykukujúce ramienka pôsobili dojmom, že presne to bol vlastne váš zámer? Ozdobte ich. Efektne vyzerá napríklad perlový náhrdelník. Rozpáľte tavnú pištoľ a náhrdelník s jej pomocou nalepte na ramienko. Prichytiť môžete aj rôzne brošne či čipku, fantázii sa medze nekladú. Obzvlášť pekne takto vyzdobená podprsenka vyzerá s tričkom na jedno rameno.

Na smere pripnutia ramienka záleží

K tričkám na jedno rameno poznáme ešte ďalší trik. Vykukujúce ramienko vpredu odopnite, pretiahnite zozadu okolo krku a pozdĺž výstrihu ho veďte späť na jeho pôvodné miesto, kde ho k podprsenke opäť pripnete. Jednoduché, a pritom tak efektné!

Toto radšej nerobte: Priehľadné ramienka k podprsenke

Údajne majú byť neviditeľné, opak je ale pravdou: silikónové ramienka väčšinou pôsobia tak trochu ako päsť na oko. Keď sú úplne nové, sú priehľadné a aj niektorí módni experti nad nimi v takých chvíľach dokážu prižmúriť oči. Ramienka ale nosením rýchlo žltnú a potom si ich už všimne naozaj takmer každý. Lepšie preto bude využiť niektorú z našich rád či vyraziť hore bez. Konieckoncov, chodenie naostro je jeden z najhorúcejších tohtoročných trendov.

Autor článku