Nordic walking a trekové palice

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Keď je chôdza radosťou

Je vašim obľúbeným športom chôdza? Niet sa čomu čudovať, pre telo je najprirodzenejšia a najmenej ho mechanicky opotrebuje. Ak chcete vaše výkony posunúť zas o niečo vyššie, stanú sa pre vás palice nevyhnutným športovým doplnkom, ktorý si veľmi rýchlo obľúbite. V zásade sa štýl športovej chôdze rozdeľuje na nordic walking a klasický trek. Pre každý štýl sú palice presne prispôsobené.

Viete, aký je rozdiel medzi trekovými a nordic walking palicami?

Pred samotným výberom by ste mali dostatočne zvážiť, v akom teréne budete palice využívať. Trekové palice slúžia najmä ako opora pri chôdzi v ťažšom teréne. Môžete ich využiť ako oporu a zaprieť sa do nich v náročných úsekoch. Nordic walking palice sú naopak pre zintenzívnenie pohybu pri chôdzi v rovinatom teréne. Obvykle sú teleskopické, takže si ich dĺžku pohodlne upravíte podľa toho, či práve stúpate, alebo klesáte.

Palice a paličky zbalené na cesty

Oboje palice je možné zohnať v skladacom variante, ktorý je najviac obľúbený, a to najmä pre svoju minimálnu hmotnosť a skladnosť. Je ale veľmi dôležité dbať na typ a kvalitu konštrukcie, ktorá nesmie mať vplyv na optimálnu funkčnosť. Rovnako by ste mali prihliadnuť na vymeniteľnosť najnamáhanejších častí, ako sú miesta spojov alebo lanká. Vyberajte preto z obľúbených prémiových značiek ako Leki či Ferrino.

Preskúmajte kategórii nordic walking a trekové palice a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie jóga, gymnastikakolieskové korčule čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Husky, Northfinder a Hannah, objavujte nové e-shopy a obchody - Sportby.sk, Factcool.sk a OK-moda.sk alebo vyberajte podľa farieb.