Rybárske prúty

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Ako vybrať správny prút?

Milujete rybárčenie? Potom iste viete, že sa nezaobídete bez kvalitného prútu. Ten je nutný vybrať pre každú rybolovnú techniku zvlášť, univerzálny prút bohužiaľ na trhu nenájdete. Než sa pustíte do nakupovania, dobre si premyslite, v akých vodách a aké ryby budete chytať. Z materiálov sa najčastejšie používa sklolaminát, bambus a grafit. Vyberte si kvalitné kúsky z ponuky Shimano alebo Fox.

Delený alebo teleskopický prút?

Teleskopický prút je vhodný na prenášanie - jeho jednotlivé časti možno jednoducho vysunúť a opäť zasunúť do seba. Je tak veľmi skladný, ale viac ho ocenia príležitostní rybári, môže sa totiž rýchlo opotrebovať.

Delený prút rozložíte na menšie samostatné časti, je tak pre rybárčenie vhodnejší. Zároveň je aj veľmi silný a ohybný. Jeho nevýhodou je jeho veľkosť a horšia skladnosť.

Prúty na lov sladkovodných rýb

Ak ste sa rozhodli zostať pri slovenských rybníkoch a riekach, kúpte si prút na lov sladkovodných rýb. Pri love štedrovečernej večere využijete kaprový prút, veľké sumce chytíte pomocou sumcového prútu. Veľmi obľúbené je aj muškárenie, pri ňom využijete špeciálne konštruovaný muškársky prút zakončený krátkou rukoväťou, ktorá je vhodná na neustále nahadzovanie. Feederový prút si kúpte na lov menších a stredne veľkých rýb.

Preskúmajte kategórii rybárske prúty a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie jóga, stanyskateboardy, longboardy čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Fox, FORCLAZ a QUECHUA, objavujte nové e-shopy a obchody - Alza.sk, Decathlon.sk a Lidl.sk alebo vyberajte podľa farieb.