Bandana šatky

Bandana šatka sa vracia vo veľkom štýle! A už dávno nie je iba doménou rockerov a hudobníkov 80. rokov. Nosiť ho môžete bez ohľadu na príležitosť. Či už sa teda chystáte na koncert Guns N' Roses alebo na sofistikované rande, bude skvelým doplnkom.

Bandana šatky

Čo je bandana šatka?

Šatka v akejkoľvek forme je obľúbeným módnym doplnkom a bandana nie je výnimkou. Obvykle je to menšia štvorcová či trojuholníková šatka, ktorá sa vyrába z prírodných aj syntetických materiálov. Býva potlačený rôznymi vzormi a vybrať si môžete z množstva farebných kombinácií. Najväčšie klasiky nevychádzajúce z módy sú červená, modrá alebo čierna.

Náš tip

Ako nosiť bandana šatku?

Vďaka univerzálnosti môžete bandana šatku nosiť na mnoho spôsobov: uviazaná ako gumička či čelenka vykúzli trendy účes na počkanie. Je len na vás, ako ju poskladáte.

V našom článku 8 spôsobov, ako nosiť bandana šatku, vám ukážeme tie najzaujímavejšie úväzy. Skvelou správou je, že sa hodí nielen pre dámy, ale aj pre pánov. Osviežte si váš outfit bandana šatkou!

Ako nosiť bandana šatku?
Ako nosiť bandana šatku?
Ako nosiť bandana šatku?

Bandana má dlhú históriu

Vo westernoch z Divokého západu ju nosili banditi, aby si kryli tvár, slúžil aj ako ochrana proti prachu pri jazde na koni. Objavila sa už v 17. storočí, svoje miesto našla aj v gangu a rozmanitých subkultúrach a jej popularita neustále rastie. Štýlové kúsky, ktorými vylepšíte každodenné outfity, nájdete napríklad u značiek Urban Classics či Mr. GUGU & Miss GO.