Dámske oversize svetre

Trend oversize vládne svetu a nevyhol sa ani svetrom. Nechajte sa tiež zlákať mäkučkým pohodlím, ktoré ponúkajú oversize svetre a nebudete ľutovať. Že neviete, ako ich nosiť? Nevadí, naučíme vás to!

Dámske oversize svetre

Prečo vás bude baviť oversize sveter?

Oversize znamená veľký či nadrozmerný a aktuálne sa jedná o trend, ktorý vládne svetu - a ktorý vás bude baviť hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade vás oversize sveter krásne zahreje, čo sa v zime rozhodne hodí, je ale tiež veľmi pohodlný, nikde neškrtí a hocičo schová. Dá sa s ním vytvoriť prekvapivo mnoho štýlových kombinácií a môže ho nosiť každá z nás. Áno, oversize sveter sa hodí pre každú postavu, stačí ho len vhodne skombinovať.

Náš tip

Hrajte sa s výraznými vzormi, farbami a textúrami

Ak máte štíhlu postavu, môžete oversize sveter pokojne kombinovať s ďalšími voľnými kúskami. V opačnom prípade k nemu oblečte legíny (pozor na dĺžku svetra a priehľadnosť legín), skinny džínsy alebo puzdrovú sukňu.

Vďačnou klasikou, ktorá vytvaruje postavu, je opasok. Ideálne stavte na ten širší, aby proporčne ladil so svetrom. Vyhnite sa vrstveniu s perovými bundami alebo teddy kabátmi, vhodnou voľbou je kožená bunda typu krivák.

Nebojte sa farieb! Vyzdvihnite eleganciu pleteného svetra pomocou čiernej alebo červenej tylovej sukne. Alebo vyskúšajte napríklad midi kockovanú sukňu.

Hrajte sa s výraznými vzormi, farbami a textúrami
Hrajte sa s výraznými vzormi, farbami a textúrami
Hrajte sa s výraznými vzormi, farbami a textúrami

Oversize svetre cez šaty alebo namiesto nich? Prečo nie!

Ak máte dostatočne dlhý oversize sveter, prípadne oversize rolák, môžete ho pokojne nosiť aj namiesto šiat – skvelý bude s čižmami nad kolená, lodičkami alebo bielymi teniskami. Menej tradičný, ale o to viac originálny, je oversize sveter oblečený cez šaty, ktoré by mali byť z hladkého materiálu, inak by sa so svetrom tĺkli. V oboch prípadoch je možné oversize sveter doplniť mohutným šálom či masívnejšími náramkami.