Dámske široké džínsy

Dámy pozor, široké džínsy hlásia návrat! Rok 2023 sa nesie na vlne retra, ktorá do módy vracia strihy rokov dávno minulých. Pokiaľ vám teda v skrini nejakú dobu viseli široké džínsy, môžete ich bez obáv znovu vytiahnuť – alebo si u nás vyberte nejaké pekné nové.

Dámske široké džínsy

Pohodlie, ktoré si zamilujete

Dajte zbohom príliš upnutým skinny džínsom! O slovo sa v tomto roku hlásia široké džínsy – a my môžeme jasať, že sú konečne v móde kúsky, ktoré sú nielen in, ale aj pohodlné. Či už si vyberiete tradičné modré, mladistvé biele alebo klasické čierne, chybu rozhodne neurobíte. Prezrite si najnovšie kolekcie značiek Blancheporte, Koton alebo Wrangler.

Náš tip

Široké džínsy v klasických aj originálnych kombináciách

Široké džínsy sa radia do kategórie ležérnej módy, do práce s formálnejším dress code teda vhodné nebudú. Vo voľnom čase si ich však môžete užiť do sýtosti. A s čím ich nosiť?

Keďže sa široké džínsy vrátili z 80. a 90. rokov, pristane im kombinácia s ďalším oblečením z tejto módnej retro vlny, napríklad s topánkami na platforme, crop topy a bundami do pása.

Ďalšou voľbou môžu byť podobne ležérne kúsky – typicky oversize tričká, svetre a mikiny. Pokiaľ chcete byť originálnejší, vezmite si široké džínsy, oblečte cez ne dlhé voľné čierne šaty v midi dĺžke a obujte k nim lodičky na podpätku.

Široké džínsy v klasických aj originálnych kombináciách
Široké džínsy v klasických aj originálnych kombináciách
Široké džínsy v klasických aj originálnych kombináciách

Široké džínsy s vysokým pásom sa hodia aj pre plnoštíhle

Džínsy s vysokým pásom dokážu opticky predĺžiť postavu, širšie nohavice zase odvedú pozornosť od problematických partií. Pokiaľ ste zároveň menšieho vzrastu, voľte radšej dlhšie široké džínsy, ak ste dostatočne vysoká, môžete si pokojne dovoliť dĺžku do polovice lýtok, ktorá je ďalším aktuálnym módnym hitom.