Letné šaty

Neexistuje snáď žiadna žena, ktorá by v skrini nemala aspoň jedny. Či už krátke alebo dlhé letné šaty, na ramienka alebo s rukávom, džínsové, kvetované, ľanové, košeľové alebo zavinovacie... Dámske letné šaty existujú v mnohých podobách. Aké sú horúcim hitom na tento rok?

Letné šaty

Letné šaty 2022: aké sú trendy tohto roku?

Prvé teplé lúče sú vždy jasným znamením, že je čas na nové letné šaty. A aké budú in tento rok? Všetkým milovníčkam trendov nesmú ujsť dámske letné šaty so strapcami, madeirou, výšivkami či folklórnymi motívmi. Ak preferujete výraznejší štýl, stavte na farby, ako je žltá alebo ružová, a pokojne ich zlaďte do monochromatického outfitu, tzn. kabelka, topánky, opasok aj doplnky budú mať rovnakú farbu ako šaty.

Náš tip

Ľanové letné šaty na ramienka? Perfektná voľba na leto

Voľné letné šaty na ramienka sú samy o sebe príjemným odevom na horúce dni. Keď sú navyše vyrobené z ľanu, ich pohodlnosť ešte stúpa.

Ľan totiž vyniká skvelými termoregulačnými vlastnosťami. Zároveň veľmi dobre saje pot a je možné ho prať na vysoké teploty. Nosiť samozrejme nemusíte len biele šaty, existujú aj ďalšie zaujímavé farby.

A s čím sa najlepšie kombinujú ľanové letné šaty? Keďže je ľan prírodný materiál, veľmi dobre sa k nim hodia slamené klobúky, pletené či plátené tašky a espadrilky na kline.

Ľanové letné šaty na ramienka? Perfektná voľba na leto
Ľanové letné šaty na ramienka? Perfektná voľba na leto
Ľanové letné šaty na ramienka? Perfektná voľba na leto

Aké sú vhodné letné šaty pre plnoštíhle?

Ak ste plnoštíhla, pravidlo číslo jedna znie: žiadne voľné strihy. Tie by vám len pridávali zbytočné kilá navyše. Najlepšie dámske letné šaty pre plnoštíhle sú tie, ktoré vaše krivky naopak zdôraznia. Sú to predovšetkým zavinovacie, puzdrové, skater alebo áčkové šaty s výraznejšie priliehavým pásom. Ten sa nebojte ešte viac zdôrazniť opaskom, pokojne aj širším. Posledným prvkom, ktorý okorení vaše letné šaty a zároveň vám uberie kilá, sú topánky na podpätku.