Sakové šaty

Zvýšte úroveň svojich outfitov pomocou elegantných minišiat, ktoré si obľúbili aj také celebrity ako Kim Kardashian alebo Meghan Markle. Či už zvolíte jednoduché čierne, neónové alebo pastelové, stačí pridať kabelku, topánky na podpätku, koženú bundu a môžete vyraziť. Vyberte si svoj neodolateľný kúsok ešte dnes.

Sakové šaty

Sakové šaty: horúci trend roku 2022

Hoci by sa zdalo, že v móde už nemožno vymyslieť nič nové, opak je pravdou. Stále k nám prichádzajú nové a nové trendy. Tým posledným sú sakové šaty, nazývané aj blejzrové šaty. Ako už názov napovedá, jedná sa o šaty sakového strihu, s pánskymi sakami však príliš spoločného nemajú – sakové šaty sú elegantné, ženské a nevtieravo sexy. Tak čo, obľúbite si ich rovnako ako Kim Kardashian alebo Meghan Markle?

Náš tip

Aké šaty sakového strihu vybrať a ako ich nosiť?

Sakové šaty sú k dostaniu v rôznych farbách a strihoch. Ak ich chcete nosiť do práce alebo na meetingy, kde vládne formálnejší dress code, voľte čierne či tmavo modré sakové šaty s dlhými rukávmi – v dĺžke ku kolenám as menším výstrihom.

Pod ne si oblečte jednoduché tričko a okolo krku zaviažte peknú šatku. Pančuchy a lodičky by mali byť samozrejmosťou pre formálnejšie príležitosti.

Aké šaty sakového strihu vybrať a ako ich nosiť?
Aké šaty sakového strihu vybrať a ako ich nosiť?
Aké šaty sakového strihu vybrať a ako ich nosiť?

Akým postavám pristanú blejzrové šaty?

Sakové šaty sa hodia pre ženy s postavou tvaru presýpacích hodín. Veľmi dobrú službu urobia aj ženám s rovnejšou chlapčenskou postavou, pre ktoré sú ideálne vypasovanejšie strihy. Pokiaľ vás trápi väčšie bruško či boky, vyberte si sakové šaty vo voľnejšom rovnom strihu. Ak máte širšie ramená a užšie boky, zvoľte sakové šaty s volánom v spodnej časti alebo so širšou sukňou, ktoré vyrovnajú nepomer postavy.