Topánky do vody

Či už plánujete kúpanie pri jazere alebo dovolenku pri mori, topánky do vody sú veľmi potrebným doplnkom, ktorý vylepší váš štýl a ochráni vaše chodidlá. V ponuke nájdete nielen detské topánky do vody, ale aj pánske a dámske topánky do vody.

Topánky do vody

Topánky do vody proti ježkom a mušliam

Morské ježkovia, úlomky mušlí a koralov, črepy alebo ostré kamene, to všetko sú nástrahy, ktoré vám môžu nepríjemne skomplikovať celú dovolenku. Ďalšie riziká predstavujú klzké kamene a ďalšie povrchy či plážové športy – byť naboso je síce príjemné, vhodná obuv však zaistí vyššiu stabilitu. Súčasťou každej batožiny na dovolenku by tak mali byť topánky do vody, ktoré vás a vaše deti voči všetkému vyššie uvedenému ochránia.

Náš tip

Ako vybrať topánky do vody pre deti a dospelých?

V ponuke výrobcov nájdete textilné, nylonové, gumové alebo neoprénové topánky do vody.

Na dlhší pobyt vo vode, napríklad pri športe či potápaní, sa najviac hodia neoprénové topánky, ktoré dobre izolujú a nebudú vás v nich studiť nohy, okrem toho tiež dobre priľnú k vašej nohe. Pre menej náročné aktivity je možné zvoliť akýkoľvek iný materiál.

Veľmi dôležitá je protišmyková podrážka a konštrukcia samotných topánok. Topánky do vody môžu byť nazúvacie, alebo s prackou na suchý zips. Pracka zaručuje ľahké a rýchle obúvanie.

Ako vybrať topánky do vody pre deti a dospelých?
Ako vybrať topánky do vody pre deti a dospelých?
Ako vybrať topánky do vody pre deti a dospelých?

Kde hľadať kvalitné topánky do vody a ako sa o ne starať?

Ak hľadáte kvalitné topánky do vody proti ježkom, poobzerajte sa u značiek Loap, Speedo, Adidas, Reima a AquaWave. Zaobstarať si kvalitné topánky do vody však neznamená, že sa o ne nemusíte starať. Aby vám topánky dlho vydržali, je nutné ich po každom použití, najmä v slanej morskej vode, dôkladne opláchnuť čistou vodou. Raz za čas ich môžete tiež umyť v jemnej mydlovej vode.