Dámske parfémy

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Dámsky parfém: voňavý luxus známy tisícročia

História parfémov siaha až do doby 4 000 rokov pred naším letopočtom. Za vynálezcov parfémov, ako ich poznáme dnes, sú však považovaní Arabi. Do Európy sa tieto vonné vody dostávajú až v 11. a 12. storočí, kedy sú dokonca rozprašované na všetkých verejných miestach. Dnes existujú dámske vône v rôznych podobách a sú dostupné pre každého. Kto si však chce dopriať skutočný luxus, zvolí pravý parfém.

Toaletná voda vs. parfum: aký je medzi nimi rozdiel?

Toaletná voda, parfum a parfumovaná voda sú rôzne formy dámskej vône. Aký je medzi nimi rozdiel? Dámsky parfém má vysoký podiel vonných olejov (15–40 %), nízky podiel alkoholu a hustú konzistenciu, kvôli ktorej sa väčšinou predáva bez rozprašovačov. Parfumovaná voda by sa dala označiť za rozumný kompromis medzi cenou a výdržou. Obsah vonných zložiek v nej je 8–15 %. Najmenší podiel vonných zložiek (4–8 %) obsahuje toaletná voda, ktorá vonia maximálne 3 hodiny.

Ako vybrať parfém pre ženu?

Ako vybrať najlepší dámsky parfém pre mamičku, babičku, kamarátku alebo manželku? Ak chcete oslniť už na prvý pohľad, ponúka sa Ariana Grande parfém v krásnych fľaštičkách, nesklame ani sofistikovaná klasika, ako je Chloé alebo Versace parfém. A čo samotná vôňa? Ak si nie ste istí, vynechajte sladký parfum, ktorý je pre veľa žien príliš ťažký, a stavte radšej na jemné citrusové, kvetinové alebo drevité tóny.

Preskúmajte kategórii dámske parfémy a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie dámske košele, dámske casual nohavicedámske plátenky čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Adidas, Nike a Calvin Klein, objavujte nové e-shopy a obchody - DrMax.sk, Nakupujzdravo.sk a Bioruza.sk alebo vyberajte podľa farieb.