Moto prilby

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Než vyrazíte na cestu, myslite na bezpečnosť

Nehoda na motorke sa môže stať fatálna už pri rýchlosti 60 km za hodinu. Preto by vám nikdy nemala chýbať prilba na motorku – bez ohľadu na to, ako ďaleko idete a či šoférujete silnú motorku alebo slabší skúter. V našej ponuke na vás čaká pánska, dámska aj detská prilba na motorku, takže môžete naraz vybaviť celú rodinu a potom bez obáv vyraziť na cestu.

Helma na motorku: na čo dať pozor pri výbere?

Prilba na motorku vás chráni pri náraze, jej kvalita je preto veľmi dôležitá. Hlavným parametrom je homologácia, tzn., že prilba na motorku musí byť schválená pre použitie v EÚ. Podstatný je aj materiál. Najpevnejšie helmy sa vyrábajú z uhlíkových alebo aramidových vlákien, ktoré sú ľahké a pevné. Odolná je aj sklolaminátová helma na motorku, je však o niečo ťažšia. Rozhodne sa vyhnite prilbám z plastu.

Aká je najlepšia prilba na motorku?

Pre každý typ jazdy sa hodí iná helma na motorku. Otvorená prilba je vhodná pre kratšie cesty a pomalšiu jazdu na skútroch či mopedoch, na jazdu v teréne sa hodí enduro helma, pre pretekárov a rýchlu jazdu je najlepšia integrálna prilba. A nakoniec vyklápacia prilba, ktorá spája výhody všetkých uvedených typov a patrí medzi najobľúbenejšie.

Preskúmajte kategórii prilby a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie spacie vaky, kolobežkyskateboardy, longboardy čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Fox, POC a Alpinestars, objavujte nové e-shopy a obchody - Muziker.sk alebo vyberajte podľa farieb.