Dámske barefoot sandále

Barefoot sandále si dnes môžete vybrať v celom rade designov. Okrem pekného vzhľadu ponúkajú aj dostatok priestoru pre prsty a možnosť prirodzeného pohybu pre chodidlá, čo má pozitívny vplyv na celý pohybový aparát.

Dámske barefoot sandále

Barefoot sandále uľavia nohám v sparnom lete

Barefoot topánky sú šité tak, aby poskytovali chodidlám maximálnu voľnosť, vďaka čomu je zachovaná ich prirodzená funkcia podpory pohybového aparátu, ktorá sa v normálnych topánkach vytráca. Barefoot sandále sú vďaka tomu ideálnou obuvou na leto, kedy tesná obuv ku komfortu a zvládaniu tepla rozhodne neprispieva.

Náš tip

Ako zmerať veľkosť nohy pre barefoot sandále?

Aby vám barefoot sandále perfektne slúžili, treba vybrať vhodnú veľkosť. Tú zmeriate pomocou ceruzky a papiera (a nejakej ďalšej osoby), najlepšie večer, kedy sú nohy opuchnutejšie, a to od päty až po špičku palca alebo najdlhší prst.

Pri meraní stojte vzpriamene a s váhou rozloženou rovnomerne na oboch nohách. Keďže je obvykle každá noha inak veľká, zmerajte obe.

Pokiaľ už máte iné barefoot topánky, možno viete, že sa k nameranému rozmeru pridáva aj nadmerok. Pre barefoot sandále nie je nadmerok nutný, naopak by vám mohol škodiť. Noha vychádzajúca z topánky ale tiež nie je to pravé orechové, ideálnym kompromisom je tak nadmerok do 5 mm.

Ako zmerať veľkosť nohy pre barefoot sandále?
Ako zmerať veľkosť nohy pre barefoot sandále?
Ako zmerať veľkosť nohy pre barefoot sandále?

Kožené barefoot sandále môžete nosiť aj k elegantnému oblečeniu

Mnoho ľudí má zažitú predstavu, že barefoot topánky nie sú príliš pekné. To je ale omyl, napokon stačí si pozrieť našu ponuku. V tej nájdete napríklad kožené barefoot sandále, ktoré využijete aj do mesta k sukni či inému elegantnému oblečeniu. Obľúbené sú aj barefoot sandále s uzavretou špičkou, ktoré sa hodia na formálnejšie príležitosti, alebo krásne lesklé sandálky, ktoré môžete vziať pokojne na večerný koktail.