Dámske lordsy

Vyzerajú ako mokasíny, ale nie sú to mokasíny. Dámske lordsy, ktoré boli pôvodne pohodlnou domácou obuvou, sú elegantné topánky vhodné na nosenie od jari do jesene. Ako a s čím ich nosiť?

Dámske lordsy

Lordsy: od domácich papúč až po módnu obuv

Dámske lordsy je možné v uliciach vídať vo veľkom najmä v posledných rokoch, novinkou ale nie sú. Pôvodne išlo o pohodlnú domácu obuv pre pánov z vyšších kruhov, ženy ich začali nosiť až neskôr. Teraz sú lordsy univerzálnou obuvou, ktorú môžete nosiť od jari až do jesene – a práve preto by vám nemali chýbať. Ak chcete naozaj neutrálne topánky, zvoľte čierne kožené lordsy, ktoré sa hodia ku všetkému.

Náš tip

Ako a na čo nosiť dámske lordsy?

Čierne, prípadne hnedé či krémové kožené lordsy môžete nosiť ku kostýmom, džínsom, áčkovej sukni aj vzdušným šatám. Keďže sú lordsy elegantnejšie, voľte k nim skôr jemnejšie doplnky a decentné šperky.

Pokiaľ máte rada nápadité topánky, siahnite po lordsoch so zvieracími vzormi alebo retiazkami. V týchto prípadoch si dajte pozor na kombinácie s ďalším oblečením a doplnkami, lordsy sú výrazným prvkom outfitu, a tak by vaše oblečenie malo byť skôr minimalistické.

Ako a na čo nosiť dámske lordsy?
Ako a na čo nosiť dámske lordsy?
Ako a na čo nosiť dámske lordsy?

Mokasíny verzus lordsy: aký je medzi nimi rozdiel?

Spliesť si lordsy s mokasínami nie je príliš neobvyklé, oba druhy obuvi sú si veľmi podobné. Rozdiely medzi nimi ale existujú. Dámske lordsy majú zaoblenejšiu a užšiu špičku a v oblasti priehlavku prerezané boky. Ak dáte vedľa seba lordsy a mokasíny, zistíte, že mokasíny sú mohutnejšie a lordsy naopak pôsobia jemnejším dojmom – vďaka tomu v sebe ideálne spájajú sofistikovaný pánsky štýl a elegantnú ženskosť.