Kde predať oblečenie, ktoré už nenosíte? Máme pre vás 4 tipy

18.01.2023

Veľa ľudí má šatníkovú skriňu, ktorá doslova preteká najrôznejšími kúskami oblečenia. Nakupovanie nových odevov je totiž jednoducho zábava. Čas od času sa ale oplatí šatník vytriediť a nenosené kúsky darovať alebo dokonca predať. Ale kde?

1. Využite internetové bazáre

Prvým a pravdepodobne aj najjednoduchším variantom je využitie najrôznejších internetových bazárov. Aby ste boli úspešní, je dôležité oblečenie dobre naaranžovať, odfotiť a čo najlepšie ho popísať. Vďaka tomu kúsok zaujme širšie publikum a budete mať väčšiu šancu pre to osloviť vhodných záujemcov.

Pravdepodobne najobľúbenejšou sieťou je v súčasnej dobe Vinted.sk. Vďaka širokej základni užívateľov je tu predaj pomerne jednoduchý a okrem predaja tu môžete kúsky s jednotlivými užívateľkami taktiež vymieňať.

Ďalším variantom je Marketplace na Facebooku, prípadne tematické skupiny na tejto sociálnej sieti. Oblečenie môžete vystaviť napríklad v skupinách, ktoré zhromažďujú osoby z blízkosti vášho bydliska, čo vám uľahčí prípadnú logistiku.

V neposlednom rade treba spomenúť Remixshop.com, ktorý sa zaoberá výkupom oblečenia. Na predaj jednotlivých kúskov je potrebné vyplniť žiadosť o predaj, oblečenie poslať a následne počkať na vyplatenie peňazí. Tie je možné využiť na nákup oblečenia na tomto webe, prípadne si ich nechať vyplatiť na svoj bankový účet.

2. Oslovte kamenné second handy

Pokiaľ internetovým bazárom príliš nefandíte, môžete skúsiť osloviť kamenné second handy vo vašom meste. Na odkúpenie oblečenia pritom bývajú voľné skôr menšie z nich a nie vyložene populárne reťazce. Pokiaľ sa pre túto možnosť rozhodnete, je potrebné dohodnúť sa na konkrétnej cene za jednotlivé kúsky.

3. Podporte charitatívne projekty

Ak vám nejde ani tak o zárobok ako skôr o zbavenie sa nenosených vecí, môžete podporiť najrôznejšie nadácie alebo charitatívne projekty. Niektoré z nich podporujú napríklad matky samoživiteľky, dlhodobo choré deti alebo inak znevýhodnených jedincov.

4. Skúste bazáre oblečenia vo vašom meste

Čas od času sa v jednotlivých mestách po celej Českej republike konajú bazáre alebo trhy s oblečením. Za mierny vstupný poplatok tu môžete jednoducho prísť predávať svoje dlho nenosené kúsky. Výhodou je, že si ľudia jednotlivé veci môžu osobne prezrieť a lepšie sa tak rozhodnúť, či ide o to, čo naozaj hľadajú.

Autor článku