Culottes nohavice

Culottes nohavice bavia ženy po celom svete už niekoľko sezón. A my sa tomu vôbec nečudujeme. Sú totiž neskutočne pohodlné, univerzálne, a navyše vyzerajú fantasticky. Prezradíme vám, ktoré kúsky vám pristanú najviac.

Culottes nohavice

Culottes nohavice: ako vyzerajú a prečo si ich zamilujete?

Pre nohavice culottes je typická trojštvrťová dĺžka do polovice lýtok, široké nohavice a vysoký pás, z diaľky si ich preto ľahko pomýlite s midi sukňou. Vybrať si môžete silnejšie, ktoré držia pevne tvar a viac odstávajú – tie sa hodia skôr na zimu, jeseň a jar, alebo jemné a splývavé, ktoré sú ideálne na letné dni. Hlavným benefitom culottes je pohodlie, ktoré však neuberá na elegancii.

Náš tip

Ako nosiť culottes nohavice?

Akonáhle nohavice culottes raz skúsite, len ťažko sa budete vracať k skinny džínsom. Dajú sa totiž nosiť celoročne a kombinovať do rôznych štýlov.

V lete budú ideálne ľanové culottes nohavice, jednoduché tielko a sandále na platforme. Celý outfit môžete doplniť pletenou taškou, veľkým klobúkom a slnečnými okuliarmi.

Pre jarný či jesenný elegantný outfit si vezmite čierne culottes nohavice, lodičky na podpätku, jednoduché biele tielko či blúzku a sako do pása. Ak chcete pridať farby, kabelka v pastelových farbách bude to pravé.

A čo v zime? Nebojte sa, mrznúť nebudete. Stačí skombinovať culottes nohavice, čižmy alebo šnurovacie topánky, kabát či oversize sveter do pása a poriadne huňatý šál.

Ako nosiť culottes nohavice?
Ako nosiť culottes nohavice?
Ako nosiť culottes nohavice?

Nohavice pre ženy všetkých tvarov i veľkostí

Že vám culottes nohavice nepristanú pretože máte plné krivky? Stačí sa ich naučiť správne kombinovať. Veľkou výhodou culottes je vysoký pás, ktorý už sám o sebe opticky predĺži postavu. Nechajte teda pás pozerať, prípadne ho ešte zdôraznite opaskom. Na vrchnú časť oblečte crop top alebo dlhšie tričko či blúzku, vždy ich zastrčte do pása. A na záver starý známy trik - podpätky.