Dámske kašmírové svetre

Kašmírové svetre sú vyrobené z jemnej srsti kašmírskych kôz. Známe sú pre svoju hrejivosť, mäkkosť a odolnosť, vďaka čomu patria medzi obľúbené oblečenie do chladného počasia. Kašmír je obvykle drahší ako iné druhy vlny, a to hlavne kvôli pracnému procesu spracovania.

Dámske kašmírové svetre

Milovníčky svetrov potrebujú jeden kašmírový…

Rozhodli ste sa, že tento rok nebudete šetriť na kvalite a doprajete si vysnívaný kašmírový sveter? Vlna získaná z kašmírskych kôz je tým najluxusnejším a najhrejivejším materiálom, aký si môžete na zimu dopriať. Ako ale neprestreliť pri výbere? Riaďte sa našimi tipmi, ale predovšetkým aj pocitom, ako je vám sveter príjemný na dotyk. To je dôležitejšie ako všetky základné poučky.

Náš tip

Nenachytajte sa už pri nákupe

Niekedy sa sveter tvári ako pravý kašmírový, skutočnosť však môže byť iná. Ušetrite si sklamanie a venujte pozornosť ceduľke ešte pred nákupom.

Všetko oblečenie, ktoré na sebe nenesie označenie 100% kašmír, nie je z pravého kašmíru, ale z rôznych zmesí. Neočakávajte preto rovnaké vlastnosti. Zároveň však taký sveter nemusíte hneď zatracovať. Ak sa stretnete napríklad s kombináciou kašmíru a hodvábu, bude sa jednať o luxusný kúsok, ktorý sa hodí pre teplejšie obdobie.

Nenachytajte sa už pri nákupe
Nenachytajte sa už pri nákupe
Nenachytajte sa už pri nákupe

Ako spoznať kvalitný kašmírový sveter?

Pri výbere vášho nového svetra vyskúšajte zatiahnuť za látku do strán. Pokiaľ sa nevráti do pôvodného tvaru, sveter nebol precízne upletený. Dôležitá je pritom aj dĺžka vlákien. Čím dlhšie, tým lepšie. Sveter nebude žmolkovatieť a bude lepšie držať tvar. Vlákna kvalitného svetra mávajú dĺžku okolo 30 mm, prémiová dĺžka môže byť 36 mm a viac. Ďalej zhodnoťte počet vrstiev a samozrejme celkový komfort, ktorý sveter poskytuje.