Dámske svetre z alpaky

Zababušte sa do svetra z alpaky a spríjemnite si jesennú alebo zimnú sezónu pohodlným, módnym kúskom. Vyberte si u nás z ponuky cenovo dostupných svetrov s prímesou alpaky alebo prémiovú kvalitu.

Dámske svetre z alpaky

Alpaka a merino - aký je medzi nimi rozdiel?

Oba prírodné materiály sú vďaka svojim termoregulačným vlastnostiam obľúbené, no predsa sa nájdu odlišnosti. Sveter z alpaky je oproti merino vlne teplejší, mäkší, ľahší, odolnejší a neobsahuje lanolín. Rozdiel je aj v počte prírodných odtieňov, alpaka má oproti merinu niekoľkonásobne viac odtieňov. Aj cena býva vyššia.

Náš tip

Zaujímavý kardigan osvieži každý šatník

Ak sa obzeráte po svetri, čo definuje váš štýl, dlhý dámsky kardigan z alpaky s krásnym, štruktúrovaným vzorom splní vaše očakávania. Vykúzlite s ním elegantné aj ležérne voľnočasové outfity s džínsami a tričkom alebo legínami a čižmami.

Véčkový výstrih vás opticky zoštíhli, opaskom si šikovne zvýrazníte pás a praktický strih zamaskuje nejaké to kilo navyše.

Vlnený sveter z alpaky je univerzálny kúsok

Výborne zahreje v chladnom zimnom počasí, no vďaka skvelým termoregulačným vlastnostiam ho môžete vytiahnuť zo skrine aj v prechodnom období. Doprajte si niekoľko modelov v rôznych strihoch a farebných prevedeniach, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať so zvyškom šatníka. Najlepšou voľbou sú neutrálne odtiene a nadčasové strihy.