Perlové náramky

Perly boli veľmi ceneným darom už v starovekej Číne. Dnes už sa s nimi síce neplatí, ich aura im však zostala. Stále sú považované za symbol luxusu, jemnosti, čistoty a elegancie. Perlový náramok, ideálne v kombinácii s náušnicami či náhrdelníkom, je tak doplnkom, ktorý by nemal chýbať žiadnej žene.

Perlové náramky

Perly: po stáročia cenený symbol lásky a čistoty

V starovekej Číne boli cenným darom, Kleopatra vďaka nim vyhrala stávku nad Marcom Antoniom a staré hinduistické listiny ich spájajú s Mesiacom a považujú ich za symbol lásky a čistoty. Reč je o perlách, najstaršom drahokame na svete. Perlový náramok si svoj nádych luxusu a exkluzivity ponechal dodnes – či už zvolíte náramok z riečnych perál alebo z tých morských, klasické biele či čierne perly alebo jednoduchší strieborný náramok s perlou, vždy dostanete nadčasový doplnok, ktorý sa nikdy nestratí.

Náš tip

Perlový náramok vyšperkuje každý outfit

Nezáleží na tom, či preferujete ležérnu alebo elegantnú módu, perlový náramok urobí dojem v každej situácii.

Spoločne s perlovými náušnicami, náhrdelníkom či doplnkami do vlasov je perlový náramok jedným z najobľúbenejších šperkov k svadobným šatám.

Spoločenským šatám dodá punc luxusu, strohým biznis kostýmom pridá štipku decentnej ženskosti. Podčiarknuté a sčítané, perlový náramok je doplnok, ktorý pristane každej žene a dá sa nosiť kedykoľvek a kamkoľvek.

Perlový náramok vyšperkuje každý outfit
Perlový náramok vyšperkuje každý outfit
Perlový náramok vyšperkuje každý outfit

Ako spoznať pravý perlový náramok?

Aj perlový náramok z umelých perál dokáže urobiť veľa parády, pokiaľ však niekomu chcete kúpiť perly ako darček, ktorý má byť naozaj exkluzívny, zamerajte sa na pravé perly. Pravé perly majú veľkosť maximálne 1,5 cm a ich povrch nie je dokonale okrúhly a hladký ako u umelých perál. Perlový náramok z pravých perál je uzlíkovaný a utiahnutý, ťažší, pri natiahnutí studený a viac lesklý – ak ho dáte pod lampičku, uvidíte, že výraznejšie odráža svetlo.