TOP 6 najdrahších topánok sveta, ktoré svojim majiteľom poriadne prevetrajú peňaženku

21.04.2022

Až vás niekto bude zase presviedčať, že za topánky míňate príliš, ukážte mu tento rebríček najdrahších topánok na svete. Uvidíte, že nabudúce už vám nepovie ani slovo. Zaujíma vás, aké sú tie najdrahšie topánky sveta a v čom sú také špeciálne? Predstavujeme vám 6 modelov, ktoré poriadne prevetrajú bankový účet svojich majiteľov.

Nike Air Mag 2016, $26 000

Začíname zľahka, konkrétne na niečo vyše 22 500 € . Tenisky Nike Air Mag boli vytvorené pre milovníkov kultového filmu Naspäť do budúcnosti 2. Práve podľa modelu z tejto snímky sú totiž navrhnuté. Napája ich batéria a poháňa šikovne skrytý motor. Tenisky tak okolie oslňujú svetelnými efektmi a zvládajú automatické šnurovanie šnúrok. Tieto sci-fi prvky však nie sú tým jediným, čo zvyšuje trhovú cenu topánok. Vplyv má tiež fakt, že sa jedná o limitovanú edíciu. Tenisiek Nike Air Mag 2016 bolo vyrobených iba 100 kusov.

TIP: Značka Nike má vo svojom portfóliu mnoho štýlových modelov. Tie vám pritom nemusia zruinovať peňaženku. Pozrite sa na dámske a pánske topánky Nike.

Nike Air Mag 2016

Air Jordan 12 (Flu Game), $104 000

Šlapeme do pedálov a posúvame sa k topánkam, ktorých cena siaha skoro k 91 000 €. Snáď všetky topánky vyrobené pre basketbalistu Michaela Jordana sú preslávené, jeden pár ale vyniká. Túto čierno-červenú verziu mal Michael na nohách v priebehu finále NBA v roku 1997. Pred zápasom mu nebolo dobre a sťažoval sa na príznaky chrípky. Napriek svojmu zdravotnému stavu ale Chicago Bulls dokázal doviesť k víťazstvu. Dnes Air Jordan 12 Flu Game predstavujú jedny z najznámejších a najdrahších topánok na svete.

TIP: Túžite po športovom obutí? Síce nebude mať taký príbeh, podarený design ale určite. Legendárne logo Jumpmana, čo je silueta smečujúceho Michaela Jordana, nájdete na topánkach aj oblečení.

Air Jordan 12

Stuart Weitzman Marilyn Monroe, $1 000 000

Ďalej tu máme niečo pre obdivovateľky slávnej herečky Marilyn Monroe. Tieto nádherné lodičky totiž šikovne využívajú náušnice, ktoré vlastnila sama božská Marilyn. Kryštály z týchto náušníc dnes nájdete v hornej časti lodičiek od návrhára obuvi Stuarta Weitzmana. Pár v roku 2005 obula herečka Regina Kong na slávnostné vyhlásenie Oskarov. Topánky tak získali vytúženú pozornosť a neskôr boli vydražené v charitatívnej aukcii za 1 milión dolárov (teda skoro 860 000 €).

TIP: Svoj obdiv k Marylin Monroe dnes môžete vyjadriť aj inak. Napríklad štýlovou taškou s jej fotografiou.

Stuart Weitzman Marilyn Monroe

Tom Ford Custom Jason Arasheben, $2 000 000

Aj keď je prevažná väčšina tých najdrahších topánok sveta určená pre ženy, našli by ste aj jeden ultra luxusný kúsok pre mužov. Ide o pár vyrobený na mieru pre speváka Nicka Cannona, ktorý sa v nich predviedol v roku 2014 v TV šou America's Got Talent (predloha pre Slovensko hľadá Superstar). Prečo sú dané topánky také drahé? Boli vyrobené na zákazku, na ich návrhu sa významne podieľal slávny designer šperkov Jason Arasheben. Obuv sa blýska na diaľku, pretože je zo všetkých strán osadená viac ako 14 000 brúsenými bielymi diamantmi. S týmto párom topánok vás skrátka nikto neprehliadne.

TIP: Štýlové pánske mokasíny môžete nosiť aj za oveľa nižšiu cenu.

Tom Ford Custom Jason Arasheben

Lodičky Debbie Wingham, $15 100 000

Zlaté zipsy aj podrážka, prémiová koža nalakovaná farbou z 24-karátového zlata, prešívanie niťou z 18-karátového zlata, ružové a modré diamanty – táto obuv má poriadne kvalitný rodokmeň. Lodičky na vysokom podpätku navrhnuté britskou dizajnérkou Debbie Wingham sú aktuálne cenené na 15,1 milióna dolárov (teda zhruba 13 miliónov €). Topánky vznikli ako narodeninový darček pre súkromnú osobu. Drahé kamene pochádzajú z vzácnej rodinnej zbierky klienta. Výroba topánok bola naozaj starostlivá a zahŕňala množstvo mravčej práce, celý proces výroby zabral viac ako 100 hodín.

TIP: Tiež vyberáte darček k narodeninám? Svojej drahej hneď nemusíte nechávať vyrábať obuv na mieru, potešíte ju aj klasickými lodičkami, keď ich vyberiete s láskou.

Lodičky Debbie Wingham

Lodičky Passion Diamond, $23 600 000

Najdrahšími topánkami na svete sú aktuálne lodičky Passion Diamond. Tie vznikli v spolupráci spoločnosti Passion Jewellers s Jada Dubai a svetu boli predstavené v ikonickom hoteli Burj Al Arab v Dubaji. Ich hodnota dosahuje astronomických 23,6 miliónov dolárov (vyše 20 miliónov € ). Čím sú také špeciálne? Najmä použitými materiálmi. Zlato, koža, hodváb a diamanty sú všetko komponenty drahé samy o sebe, nieto ešte keď ich spojíte dohromady. Topánky sú ozdobené celkovo 236 diamantmi a ich lesk je skrátka oslňujúci.

TIP: Mať Passion Diamond na nohe musí byť síce omračujúci pocit, zároveň si ale predstavte tie obavy z krádeže alebo poškodenia topánok. Nohy vám efektívne predĺžia aj cenovo oveľa dostupnejšie lodičky.

Lodičky Passion Diamond