Ľadové korčule Powerslide

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Powerslide

Čím sa riadiť pri výbere ľadových korčulí?

Vyberáte ľadové korčule a neviete, ako začať? Najprv sa rozhodnite, za akým účelom budete vybavenie kupovať. Pre rekreačné korčuľovanie bude dostačujúci akýkoľvek model, ktorý bude pohodlný a nebude nikde tlačiť - na to je nutné poznať svoju veľkosť. Naopak pre časté športové korčuľovanie či ľadový hokej kúpte korčule, ktoré majú funkčnú zložku, ktorá odvádza vlhkosť a zároveň odvetráva.

Detské, pánske aj dámske ľadové korčule

Dámske ľadové korčule, pôvodne určené na krasokorčuľovanie, sa najčastejšie predávajú v bielom prevedení, uťahujú sa šnúrkami a od tých pánskych sa odlišujú druhom nožov. Tie majú jemné zúbky, ktoré sú ideálne na ženský štýl korčuľovania. Naproti tomu pánske korčule bývajú čierne s pevnou špičkou a nižšou topánkou. Nože sú navrhnuté na rýchle a efektívne odrazy, čo je využívané predovšetkým pri ľadovom hokeji.

Pozor na správnu údržbu

Aby vaše korčule na ľad dlho slúžili, nezabudnite im po použití dopriať správne ošetrenie – predídete tým hrdzaveniu nožov. Po každom tréningu utrite nože aj celú topánku, voda a nečistoty tu nesmú zostať. Rovnako odporúčame zakúpiť chrániče na korčule, ktoré nasadíte ihneď po opustení ľadovej plochy. Ochránite tak nielen nože, ale aj povrch, po ktorom pôjdete.

Preskúmajte kategórii ľadové korčule a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie ďalšie hokejové oblečenie a doplnky, ľadové korčulecyklistické tretry čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Powerslide, objavujte nové e-shopy a obchody - Muziker.sk, HejdukSport.sk a Decathlon.sk alebo vyberajte podľa farieb.