Dámske turistické topánky

Pokiaľ to s turistikou myslíte vážne, správnu obuv na hory nepodceňte. Krásne výhľady a kúzlo prírody si vychutnajte v kvalitných topánkach od renomovaných svetových aj českých výrobcov.

Dámske turistické topánky

Kvalitné turistické topánky poskytnú nohám oporu a stabilitu

Čaká vás dobrodružstvo? Na nepremokavé turistické topánky sa môžete v teréne spoľahnúť! Ak idete na náročnejší výšľap, trekingová obuv Mammut s podrážkou vhodnou do horských terénov vám nesmie chýbať. Turistická a športová obuv z ponuky Decathlon, Sportisimo vám zas zaistí príjemné zážitky v prírode počas celého roka.

Náš tip

O turistickú obuv sa dobre starajte

Každý milovník turistiky vie, že o trekingovú obuv sa treba dobre starať. Základom je pravidelné čistenie a impregnácia.

Outdoorové topánky sú neustále vystavované nástrahám počasia, a preto by ste nemali zabudnúť na ich pravidelné čistenie – ideálne po každej náročnejšej túre.

Pokiaľ ide o impregnáciu, najlepšie ako zistíte či je potrebné topánky opäť naimpregnovať, je pomocou jednoduchého testu. Vrchnú časť topánok doma pokropte vodou a všimnite si či voda vsakuje. Ak áno, znamená to, že je najvyšší čas vaše topánky opäť naimpregnovať.

O turistickú obuv sa dobre starajte
O turistickú obuv sa dobre starajte
O turistickú obuv sa dobre starajte

Zlaďte dámske turistické topánky s funkčným oblečením

Vyberať môžete z dámskych a pánskych modelov osvedčených značiek. K dispozícii je pestrá paleta farieb a dizajnov, ktoré zladíte k legínam či outdoorovému oblečeniu. Alebo uprednostníte kožené turistické topánky? Ani v chladných dňoch nemusíte sedieť doma. U nás nájdete tiež zimné turistické topánky, aby ste v snehu nevymrzli!