Kabelky s retiazkou

Klasika dámskeho šatníka – kabelka s retiazkou je známkou štýlu a luxusu. Vziať si ju ale môžete aj k neformálnemu outfitu. Páči sa vám veľká kabelka, listová alebo prešívaná kabelka s retiazkou?

Kabelky s retiazkou

Kabelka s retiazkou pre nádych luxusu

Kabelky s dekoratívnymi a metalickými doplnkami sú tento rok opäť v kurze. Nosia sa kúsky s jemnou retiazkou aj hrubou reťazou, jednoduchšie kabelky, ale aj vzorované či prešívané modely na štýl Bottega Veneta. Záleží len na vás, ktorú si vyberiete. Obľúbená je crossbody kabelka s retiazkou Guess, ktorá sa hodí na slávnostné príležitosti ale aj všedné dni.

Náš tip

V štýle Coco Chanel

Prešívaná kabelka s retiazkou cez plece – kúsok, ktorý svetu prvykrát predstavila Coco Chanel v roku 1955.

Vtedy sa rozhodla skoncovať s nosením kabelky v ruke, a tak vznikol tento ikonický kúsok, ktorý sa stal symbolom značky Chanel a inšpiráciou pre mnoho ďalších módnych návrhárov. Vďaka tomu dnes nájdete prešívané kabelky s retiazkou aj v ponuke bežných značiek ako Reserved, Gate, Mohito či Sinsay.

V štýle Coco Chanel
V štýle Coco Chanel
V štýle Coco Chanel

Malá kabelka s retiazkou cez plece

Štýlová čierna kavelka s retiazkou je sexy kúsok, ktorý si môžete vziať k rifliam a tričku na nákupy s kamoškami, ale aj večer k malým čiernym na rande do baru. V každom prípade s ňou zabodujete. Skvele sa tiež kombinuje kabelka s retiazkou v bielej, béžovej či hnedej farbe. Svetlé odtiene sa výborne hodia k vzdušnému letnému outfitu a tmavšie zas k sýtym jesenným a zimným farebným kombináciám.