Peplum topy

Chcete poznať tajomstvo dokonale ženských kriviek Beyoncé, Kim Kardashian alebo Victorie Beckham? Prezradíme vám ho – všetky stavajú na peplum topy, ktoré dokážu vytvoriť dokonalú postavu v tvare presýpacích hodín.

Peplum topy

Peplum top: tajná zbraň ženskej zmyselnosti

Peplum je nariasený volán, ktorý je pripevnený v páse topu, blúzky, saka, sukne alebo šiat. Prvýkrát sa objavil okolo roku 1940, v ére, ktorá vyzdvihovala oblé ženské krivky - a teraz sa vracia, aby našim outfitom dodal šarmantnú ženskosť. Peplum top totiž pristane každej žene, čo dokazujú aj celebrity ako Kim Kardashian, Beyoncé alebo Victoria Beckham, ktoré naň nedajú dopustiť.

Náš tip

Ako efektne kombinovať peplum top?

Elegantný peplum top s výrazne odstávajúcim volánom sa hodí k úzkym džínsom či nohaviciam alebo puzdrovej sukni s vysokým pásom.

Pre väčší efekt a zvýraznenie kriviek môžete peplum top doplniť tenším zlatým alebo strieborným pásikom. Ležérnejšie peplum top so splývavým volánom je možné kombinovať s voľnejšími nohavicami alebo inými voľnočasovými kúskami, ako sú napríklad džínsové kraťasy a biele tenisky.

Ako efektne kombinovať peplum top?
Ako efektne kombinovať peplum top?
Ako efektne kombinovať peplum top?

Akým postavám pristane peplum top?

Peplum top sa výborne hodí na postavu typu presýpacích hodín, smútiť ale nemusia ani ostatné ženy. Ak máte rovnú chlapčenskú postavu, zvoľte vypasovaný peplum top s výraznejším volánom a krivky budete mať tiež. Sú vaše boky širšie? Peplum top s dlhším splývavým volánom ich skvele zakryje. Pokiaľ máte obavy, že vám peplum pridá na objeme, vyberte top s kratším volánom našitým vyššie v páse.