Ďalekohľady

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Ako vybrať ďalekohľad?

Na trhu nájdete dva základné typy ďalekohľadov – binokulárne a monokulárne. Binokulárne modely sú určené na pozorovanie oboma očami, čo umožňuje zaberať širšie pole. Nevýhodou môže byť menšie priblíženie. Monokulárne typy sú určené pre jedno oko, majú schopnosť extra priblíženia a sú kompatibilné napríklad s fotoaparátmi, nevýhodou však môže byť vyššia váha a väčší tras.

Hvezdársky ďalekohľad aj ďalekohľad s nočným videním

Áno, ďalekohľady disponujú mnohými vlastnosťami. Schopnosť nočného videnia sa bude hodiť predovšetkým poľovníkom pri pozorovaní zveri. Vybrať si ale môžete napríklad aj hvezdársky ďalekohľad, ktorý býva obvykle so statívom a ponúka obrovské priblíženie. Ak sa chystáte na výlety s deťmi, kúpte im detský ďalekohľad, ktorý je menší a aj ľahší.

Turistický ďalekohľad pre nenáročných

Turistický ďalekohľad by mal byť predovšetkým kompaktný. Optimálna váha by sa mala pohybovať medzi 200 až 400 g, dĺžka ďalekohľadu by potom mala byť 120 až 150 mm. Ďalším parametrom, ktorý by ste nemali zabudnúť, je odolnosť ďalekohľadu. Najmä odolnosť pri páde alebo vodoodolnosť. Odporúčame voliť typy so schopnosťou širokouhlého záberu. Ďalekohľad potom stačí len zavesiť na krk a výlet na rozhľadňu môže začať!

Preskúmajte kategórii ďalekohľady a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie kolobežky, horské bicyklejóga čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek SOLOGNAC, QUECHUA a Merco, objavujte nové e-shopy a obchody - Muziker.sk, Decathlon.sk a Alza.sk alebo vyberajte podľa farieb.