Ako spoznať originálne oblečenie, hodinky a kabelky Tommy Hilfiger?

08.09.2022

Náročné obdobie v práci, množstvo vybavovania a do toho ešte choré deti. Raz za čas sa rozhodne treba odmeniť. Do oka vám padla obľúbená značka Tommy Hilfiger? Dajte si pozor, nech sa nenapálite a nekúpite fake. Pripravili sme pre vás kompletný návod, ako spoznať originál od falzifikátu pri oblečení, hodinkách aj kabelkách.

O značke Tommy Hilfiger

Oblečenie Tommy Hilfiger je nestarnúcou klasikou, ktorú milujú tisíce zákazníkov po celom svete. Príbeh značky sa začal písať v roku 1971, kedy zakladateľ spoločnosti otvoril svoj prvý obchod. Nebol však príliš úspešný a o 6 rokov neskôr skrachoval. Stačilo ale pár ďalších rokov a Tommymu Hilfigerovi módny svet ležal pri nohách.

Odevy Tommy Hilfiger sú ukážkovým zástupcom tzv. preppy štýlu. Podľa čoho ho poznáte? Športová elegancia, kvalitný materiál, precízny strih a konzervatívne farby – presne to sú hlavné charakteristiky modelov Tommy Hilfiger. Polo tričko, perfektne padnúce sako a elegantné tenisky. Na ruku hodinky, cez rameno kabelku a máte dokonalý preppy outfit ako vyšitý. Oblečenie Tommy Hilfiger si teda obľúbia milovníci minimalizmu s prídavkom luxusu.

Tip redakcie:

Máte radi podobne známu značku Calvin Klein, ktorá ponúka dámsku a pánsku spodnú bielizeň, plavky, tričká, mikiny a športové oblečenie? Na internete je ľahké sa nechať napáliť. Pozrite sa preto na náš návod, podľa čoho odhaliť falzifikáty Calvin Klein.

Ako spoznať originál od falzifikátu

Popularitu značky využívajú výrobcovia, ktorí trh zásobujú falzifikátmi. Aby ste nepodporovali toto zneužívanie slávneho mena a zároveň svoje peniaze zbytočne neutrácali za fake produkty, je dobré vedieť, ako spoznať originál Tommy Hilfiger.

 • Ako prvé sa vždy pozrite na balenie. Je kúsok Tommy Hilfiger zabalený v lacnom igelitovom vrecúšku alebo obale z nekvalitného kartónu? Ruky preč.
 • Skontrolujte názov značky. Buďte na pozore, u falzifikátov bývajú zmeny v názve len minimálne. Časté je písanie Tomy miesto Tommy alebo Hillfiger miesto Hilfiger. Správne je ale iba jedna možnosť: Tommy Hilfiger.
 • Pozorne sledujte aj oficiálne logo. Tommy Hilfiger v ňom využíva 3 farby: červenú, bielu a modrú. Biely obdĺžnik je umiestnený vedľa červeného obdĺžnika, zo spodnej aj hornej strany ich ohraničuje modrý pruh. V hornom modrom pruhu niekedy môžete nájsť „Tommy“, v spodnom modrom pruhu zase „Hilfiger“. Okraje obdĺžnikov a pruhov sú perfektne zarovnané a tvoria jeden veľký obdĺžnik.
 • Neverte príliš nízkej cene. Môžete mať šťastie a na bazáre natrafiť na niekoho, kto skutočne predáva originál Tommy Hilfiger lacno. Obvykle ale extra nízka cenovka ukazuje na falzifikát.
 • Vyhýbajte sa e-shopom písaným lámanou slovenčinou a bez dostupných obchodných podmienok. Rozhodne nenakupujte v obchodoch, ktoré sa už dostali na zoznam rizikových e-shopov.
Tommy Hilfiger
zdroj: wikimedia.org

Ako spoznať originál oblečenie Tommy Hilfiger

 • Vždy sa pozrite na vnútorný štítok, ktorý na oblečení nie je len preto, aby ste vedeli, na koľko stupňov ho prať. Originálny štítok by mal obsahovať logo a kód produktu zhodný s číslom, aké nájdete na obale výrobku či na ceduľke. Na štítku ste okrem kódu našli aj ázijské znaky? To ešte neznačí fake, pri nových kolekciách sa totiž tieto znaky objavujú. Pokiaľ však čínske znaky prevládajú ak tomu chýba logo a kód, dosť možno máte česť s falzifikátom.
 • Oblečenie Tommy Hilfiger otočte naruby a pozrite sa na kvalitu švov. Nezačistené okraje a lezúce nite značia falzifikát.
 • Kúpili ste si Tommy Hilfiger tričko? Na zadnej strane krku je našitý štítok Tommy Hilfiger. Musí byť jasne čitateľný, rovnomerne prišitý a na koži vás nesmie škrabať.
 • V zadnej časti trička by ste tiež mali nájsť vyšitý trojuholník. Použitá niť pri origináli bude mať rovnakú farbu ako látka. Trojuholník látky je často prišitý aj pod vnútorným štítkom.
 • Originál od falzifikátu rozoznáte aj podľa gombíkov, ktoré by na sebe mali mať vyrazený názov Tommy Hilfiger. Fake výrobcovia využívajú bežné gombíky bez mena značky.

Ako spoznať originál hodiniek Tommy Hilfiger

 • Originálne hodinky Tommy Hilfiger obdržíte zabalené v pevnej krabičke tmavo modrej farby. Box na dotyk musí byť pevný, veko pevne priliehať a chýbať nesmie ani vyrazené logo značky. Vnútri potom nájdete samotné hodinky úhľadne zložené na penovom vnútrajšku.
 • Pod penovou výstuhou by sa mal nachádzať manuál s inštrukciami. Opäť na ňom nebude chýbať správne napísaný názov značky.
 • Na zadnej strane ciferníka za žiadnu cenu nesmie chýbať vyrazené sériové číslo a logo Tommy Hilfiger. Obvykle nechýba ani údaj o materiáli a vodotesnosti. Pokiaľ tam tieto informácie nenájdete, s vysokou pravdepodobnosťou máte tú česť s falzifikátom.
 • Hodinky musia byť kvalitne spracované. Ciferník musí byť precízne prepracovaný do najmenších detailov. Sú medzi číslicami na ciferníku podivne veľké medzery? Pozeráte sa na fake.
 • Na remienku býva vyrazený názov Tommy Hilfiger aj informácie o materiáli.

Ako spoznať originál kabelky Tommy Hilfiger

 • Logo Tommy Hilfiger nájdete nielen na prednej strane kabelky, ale aj vo vnútri. Písmená sú perfektne čitateľné a všetky rovnako silne vyrazené.
 • Na tele kabelky si falšovatelia často dávajú veľmi záležať. Čomu už ale nevenujú veľkú pozornosť, to je podšívka. Tá často podivne šuští, pretože je vyrobená zo silónu či podobného materiálu. Hneď od začiatku z podšívky lezú nite, švy sú krivé a čoskoro sa párajú.
 • Vnútri kabelky nájdete pevne prišitý štítok. Extrémne dôležitý je najmä štítok so sériovým číslom kabelky. Okrem neho by ste na štítku mali nájsť aj informácie o údržbe a názov značky.
 • Svoju pozornosť zamerajte na detaily. Kovové elementy u falzifikátu nie sú lesklé a na pohľad môžu pôsobiť lacno. Objavili ste zipsy a cvočky iba nafarbené zlatou (či inou) farbou? Pravdepodobne fake. Zipsy sa nesmú zadrhávať, skúste ich niekoľkokrát zapnúť a rozopnúť.