Športová výživa

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Ako by mala vyzerať športová strava?

Športová strava by mala obsahovať správny pomer bielkovín, sacharidov a tukov, ktoré poskytujú telu potrebnú energiu a podporujú zdravie a fyzický výkon. Ďalej by mala zahŕňať dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov, nevyhnutných pre správnu funkciu tela. Tieto látky možno nájsť v potravinách, ako sú mliečne výrobky, celozrnné produkty, mäso, ovocie, zelenina, orechy alebo ryby.

Ako nabrať svaly a zároveň chudnúť tuk?

Anabolizéry a kreatín stimulujú rast svalov. Vybudovanú hmotu je potom nutné dôkladne vyživovať zvýšeným príjmom sacharidov v podobe gainerov, proteínov a aminokyselín. Vaše tukové vankúše zmiznú s pomocou spaľovačov, prípadne aj stimulantov a energizérov. Oboje zároveň dodá maximálnu energiu a silu pre skvelé výkony. Vašu stravu obsahujúcu ovocie, zeleninu a iónové nápoje oživte aj kašami a palacinkami.

Starajte sa o svoje telo aj po cvičení

O športom namáhané telo sa treba veľmi dobre starať. Okrem kvalitnej stravy, spánku a odpočinku je potrebné ho regenerovať aj doplňovaním vitamínov a minerálov, ktoré sa vplyvom zvýšeného potenia rýchlejšie vyplavujú a telo si ich nie je schopné samo vytvárať. Pod silným náporom posilňovania môžu trpieť aj kĺby, ktorým je dobré dodávať kĺbovú výživu.

Preskúmajte kategórii športovú výživu a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie stany, spacie vakykarimatky a matrace čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Peak Performance, No Name a Chicco, objavujte nové e-shopy a obchody - Swimaholic.sk, Bodyworld a Aktin.sk alebo vyberajte podľa farieb.