Jesenné šaty

Spríjemnite si ponuré jesenné dni novými šatami. Klasikou ostávajú jesenné šaty v hnedej, zelenej a čiernej, no nemusíte sa báť siahnuť ani po pastelových odtieňoch. Tie vás rozžiaria a zaručene zdvihnú náladu.

Jesenné šaty

Tajný jesenný trik Francúzok

Vždy pohodlné, skvele hrejivé a každoročným jesenným trendom kraľujúce, také sú jesenné šaty. Ich univerzálnosti prepadli fashion blogerky z Francúzska, ale aj Ameriky a Škandinávie. Úplet sa prepletá všetkými módnymi kategóriami, ako sú kardigany, svetre, topy, ale vedie hlavne medzi jesennými šatami s dlhým rukávom. Najviac parády narobia v midi dĺžke, skombinovanej s teniskami či sandálmi.

Náš tip

Jesenné šaty rozžiaria každý váš deň

Šaty jesenných farieb, ako je oranžová, ťavia, koňaková a vínová, sú skvostné. Počas babieho leta však oveľa lepšie vyniknú žiarivé pastelové farby odrážajúce veselosť posledných hrejivých lúčov.

Kombinujte každý kúsok doplnkov v inom odtieni, len vynechajte vzory. Výsledom bude dokonale hravý outfit vhodný do práce, na večierok aj romantickú schôdzku. Tento štýl dokonale zapadá aj do kategórie jesenných šiat na svadbu.

Jesenné šaty rozžiaria každý váš deň
Jesenné šaty rozžiaria každý váš deň
Jesenné šaty rozžiaria každý váš deň

V hlavnej úlohe kvalitný materiál

Na jeseň ešte nemusíte klásť taký dôraz na prílišnú hrejivosť, oveľa lepšie vám poslúži možnosť vhodného vrstvenia a prípadného uberania vrstiev cez deň. Ideálne sa hodia variabilné košeľové šaty, ktoré je možné nosiť samostatne, ale aj ako náhrada za sveter. Skvelé sú aj hrejivé šaty na ramienka z flanelu, menčestru či denimu, pod ktoré sa dá obliecť košeľu či rolák, alebo aj módne úpletové šaty na gombíky.