Vybavenie pre lukostreľbu

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Aké potreby pre lukostreľbu potrebujete?

Každý správny lukostrelec bude skôr či neskôr potrebovať patričné vybavenie pre svoj koníček. Medzi úplný základ patrí samozrejme luk, šípy do luku a terč. Hodiť sa vám bude aj strelecká rukavička, chránič prstov a chránič predlaktia, zameriavač, túlec, tetiva na luk a batoh na prenášanie vybavenia. V každom prípade pamätajte, že každý lukostrelecký štýl potrebuje trochu iné doplnky.

Ako vybrať prvý luk?

Pri výbere luku sa riaďte predovšetkým jeho prevedením - pre ľaváka alebo praváka. Ďalej je vhodné zvoliť ideálnu napínaciu silu, ktorá sa uvádza v librách. U detí je samozrejme nízka, u skúsených mužov je potom najvyššia. Pamätajte, že lukostreľba by vždy mala byť relaxáciou, človek by s lukom nemal nikdy zápasiť. Podstatnú úlohu potom hrá aj veľkosť samotného luku, ktorá vám musí dobre sedieť.

Ako vybrať šípy?

Šípy existujú drevené, laminátové, karbónové, hliníkové alebo také, ktoré sú kombináciou karbónu a duralu. V prípade, že s lukostreľbou ešte len začínate, odporúčame vybrať skôr začiatočnícke šípy, ktoré sú cenovo dostupnejšie. A to z jedného jediného dôvodu – prvé šípy sa totiž obvykle zničia alebo postrácajú. Zamerajte sa teda hlavne na ich tuhosť a dĺžku, ktorá sa určuje podľa dĺžky náťahu.

Preskúmajte kategórii vybavenie pre lukostreľbu a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie karimatky a matrace, spacie vakystany čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia , objavujte nové e-shopy a obchody - Decathlon.sk a Sportisimo.sk alebo vyberajte podľa farieb.