Vybavenie pre skialpinizmus Dynafit

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Dynafit
Kategórie
Filtrovanie

Čo je skialpinizmus a prečo vás bude baviť?

Milujete hory, ale klasické lyžovanie vás už nudí? Skúste skialpinizmus alebo aj skialpining! Čo to vlastne je? Ide o pohyb na lyžiach vo voľnom horskom teréne, ktorý obvykle kombinuje výstupy a zjazdy. A najlákavejšie sú práve zjazdy v čerstvo napadanom prašane. A prečo vás bude baviť? Dáte si do tela a zároveň si užijete pocit voľnosti a slobody pri divokých zjazdoch!

Aké vybavenie na skialpinizmus potrebujete?

Skialpinizmus sa od zjazdového lyžovania líši, preto je potrebná aj iná výbava. U lyží je kvôli výstupom dôležitá nízka váha a zároveň dobré jazdné vlastnosti. Viazanie a topánky vyberajte podľa toho, či sa chcete zamerať skôr na freeride alebo turistiku. Paličky si potom môžete vybrať s dvojakou alebo predĺženou rukoväťou. Keďže sa budete pohybovať vo voľnom teréne, je nesmierne dôležité bezpečnostné vybavenie.

Ako sa starať o vaše nové vybavenie?

O lyže, palice, viazanie a topánky na skialpinizmus sa treba starať rovnako ako o tie pre klasické lyžovanie. Nezabudnite teda na riadne vysušenie, voskovanie a brúsenie. Pri všetkom vybavení, predovšetkým pri tom bezpečnostnom, na ktorom môže závisieť váš život, vyskúšajte pred použitím funkčnosť všetkých prvkov.

Preskúmajte kategórii vybavenie pre skialpinizmus a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie cyklistické tretry, topánky pre skialpinizmuszjazdové lyže čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Dynafit, objavujte nové e-shopy a obchody - Decathlon.sk, Muziker.sk a Sportby.sk alebo vyberajte podľa farieb.