Najlepšie termosky a termohrnčeky Stanley: Recenzie & Prečo sú tak populárne

Publikácia: 24.01.2024

Pokiaľ ste v poslednej dobe použili prakticky ktorúkoľvek sociálnu sieť, potom vašej pozornosti pravdepodobne neuniklo šialenstvo, ktoré momentálne panuje okolo termosiek a termohrnčekov americkej značky Stanley. Ich veselé farby, originálne vzory a limitované edície na nás vykukujú už takmer odvšadiaľ. Poďme sa teda na Stanley hrnčeky pozrieť bližšie. Ako vznikli, čo stoji za ich popularitou a ktoré sú tie najlepšie?

Najlepšie termosky a termohrnčeky Stanley

Značka Stanley, to zďaleka nie je len populárny termohrnček Quencher. V jej ponuke nájdete aj celý rad ďalších termohrnčekov, termosiek aj fliaš na vodu. My sme pre vás vybrali tie najlepšie. Či už ich využijete pri dochádzaní do práce alebo do školy, pri kempovaní, alebo niekoľkodenných outdoorových výpravách, nebudete z nich sklamaní. Pozrite sa na náš rebríček:

Recenzia Stanley Classic Trigger Action 350 ml

Classic Trigger Action je medzi Stanley termohrnčekmi klasikou, či už zvolíte tento 350 ml variant, alebo o niečo menej objemnú verziu, do ktorej sa zmestí 250 ml. Je vyrobený z nerezovej ocele, ktorú dopĺňa viečko z plastu bez obsahu BPA, a pýši sa samozrejme vysokou odolnosťou. O termoizoláciu sa stará dvojstenná vákuová konštrukcia, vďaka ktorej zostanú horúce nápoje horúce 3 hodiny, studené udržia 4 hodiny a ľad vám v termohrnčeku vydrží až 22 hodín.

Tento termohrnček ocenia najmä vodiči pri rannom dochádzaní do práce. Tým bude vyhovovať nielen praktická veľkosť, ktorá padne do väčšiny držiakov na pitie, ale aj jednoduché ovládanie jednou rukou. Viečko je totiž na zadnej strane vybavené tlačidlom, ktorého stlačenie otvorí náustok na pitie. Akonáhle stlačenie uvoľníte, otvor sa zavrie a hrnček opäť dokonale tesní. Mechanizmus viečka sa dá navyše ľahko rozobrať, aby ste ho mohli vždy dôkladne vyčistiť.

Klady

 • ovládanie jednou rukou
 • jednoduchý systém otvárania a opätovného utesňovania otvoru na pitie
 • kvalitná nerezová oceľ s dvojstennou vákuovou konštrukciou
 • plast bez obsahu BPA
 • viečko môžete pri čistení rozobrať

Zápory

 • nápoje nevydržia horúce/studené tak dlho ako pri iných modeloch

Recenzia Stanley Adventure GO

Adventure GO je malý praktický termohrnček, ktorý využijete pri kempovaní alebo posedení na záhrade. Dvojstenná vákuová konštrukcia a telo hrnčeka z nerezovej ocele sa postarajú o to, že si vaše nápoje udržia správnu teplotu – či je to horúca káva, alebo studený popoludňajší koktail. Viečko, ktoré môžete jednoducho odskrutkovať, je vyrobené z tritánu.

Úlohou viečka je však skôr zabrániť vyšplechnutiu nápoja než spoľahlivo utesniť tekutinu v hrnčeku. A treba na to myslieť. Termohrnček GO si preto s nápojom nemôžete hodiť do kabelky alebo batohu, pretože by sa vám zaručene rozlial. Podpisuje sa to aj na dĺžke, počas ktorej termohrnček udrží teplotu – horúce nápoje vydržia iba hodinu a pol, studené ale už 5 hodín a ľad dokonca 20 hodín. Pri kempovaní aj domácom popíjaní nápojov oceníte aj silikónové dno, ktoré podporuje stabilitu hrnčeka a zabraňuje jeho kĺzaniu na hladkých povrchoch.

Klady

 • ideálna veľkosť pre kávu alebo víno
 • silikónová podložka dna pre lepšiu stabilitu
 • ľahké viečko, ktoré nápoj chráni pred vyšpliechnutím, hmyzom a ďalšími nečistotami pri kempovaní
 • odolná konštrukcia

Zápory

 • horúce nápoje v termohrnčeku nevydržia horúce príliš dlho
 • viečko nemá schopnosť utesniť obsah termohrnčeka

Recenzia Stanley Legendary Camp Mug

Legendary Camp Mug patrí k vlajkovým lodiam značky Stanley. Jedná sa o termohrnček s objemom 350 ml, ktorý je primárne určený na kempovanie a outdoorové aktivity. Je rovnako ako podobné modely vyrobený z nerezovej ocele s dvojitou vákuovou stenou, ktorá sa stará o udržanie teploty vašich nápojov. Podobne ako u iných hrnčekov, ktoré nie sú stopercentne utesnené, ale nápoje vydržia horúce alebo studené o niečo kratšiu dobu ako v klasickej termoske. V prípade horúcich nápojov je to hodina a pol, pri studených 3 hodiny a pri ľade 15 hodín.

Termohrnček dopĺňa tritánové viečko, cez ktoré sa z neho pije. Túto časť hrnčeka však považujeme za jeho najväčšiu slabinu. Viečko totiž nie je možné žiadnym spôsobom zavrieť, ani pootočením, ako je pri podobných produktoch zvykom. Teplota tak z hrnčeka uniká o to rýchlejšie, a navyše samozrejme hrozí vyšpliechnutie, pokiaľ sa s hrnčekom v ruke vydáte na prechádzku alebo ho uložíte do držiaka na pitie v aute. Túto potenciálnu nevýhodu však termohrnček vyvažuje veľmi nízkou hmotnosťou, ktorá z neho robí ideálneho outdoorového parťáka.

Klady

 • nízka hmotnosť
 • odolná konštrukcia s praktickou rukoväťou
 • z viečka sa dobre pije
 • výber z niekoľkých farebných kombinácií
 • dvojitá vákuová stena

Zápory

 • viečko nejde uzavrieť
 • termoizolácia nepatrí medzi silné stránky termohrnčeka

Recenzia Stanley Classic NeverLeak

Ako z názvu vyplýva, termohrnček Stanley NeverLeak je navrhnutý tak, aby nepretekal. Dizajn tela hrnčeka vychádza z Classic série, je teda tvorený nerezovou oceľou, dvojitou vákuovou stenou a dobre padne do ruky. Vďaka kvalitnej konštrukcii vám v ňom vydržia horúce nápoje až 5 hodín, studené 6 hodín a ľad sa nerozpustí po dobu 26 hodín. To už je pomerne slušná termoizolácia.

To, čo model Stanley NeverLeak dostalo do nášho zoznamu najlepších termohrnčekov, je ale jeho viečko. Ako sme už spomínali, Stanley si stojí za tým, že toto viečko jednoducho nepretečie. Využíva otočný systém, pomocou ktorého môžete hrnček buď zavrieť, alebo otvoriť. Pri zatvorení sa navyše aktivuje poistka, ktorá zabráni samostatnému otvoreniu viečka v batohu. Stanley NeverLeak je nenápadný, ale spoľahlivý pomocník, ktorého odporúčame na dlhšie výlety.

Stanley Classic Series Neverleak

Stanley Classic Series Neverleak

Vypredané

Klady

 • vynikajúca termoizolácia
 • nepriepustný mechanizmus viečka
 • tvar termohrnčeka dobre padne do ruky
 • termohrnček zaobstaráte v niekoľkých veľkostiach a farebných prevedeniach

Zápory

 • nenašli sme

Recenzia Stanley Classic Legendary Termoska

Ak túžite po starej dobrej fľaši Stanley, siahnite po modeli Classic Legendary. Pojme až 1,9 litra tekutiny, či už zvolíte čistú vodu, alebo horúcu kávu, a tak vám bohato vystačí ako zásobáreň pitia na celý deň, prípadne obslúži kávou celú posádku pri celodennom výlete. Je vyrobená z nerezovej ocele, s dvojitou vákuovou stenou a pôsobí nezameniteľným robustným dojmom. Po strane je vybavená rukoväťou, ktorú môžete ľahko sklopiť smerom k telu fľaše, keď ju práve nepoužívate. Viečko termosky navyše poslúži aj ako praktický hrnček.

Čo nám však vyrazilo dych, sú termoizolačné schopnosti tejto termosky. U horúcich nápojov sa môžete tešiť na výdrž 45 hodín, studené nápoje zvládne udržať studené po dobu 48 hodín a ľad sa nerozpustí po celých 8 dní. Samozrejmosťou je dokonalé utesnenie, ktoré bráni pretečeniu tekutiny. Tejto termoske jednoducho nemáme čo vytknúť.

Klady

 • veľký objem, ktorý sa hodí aj na dlhšie výlety alebo skupinu ľudí
 • extrémne skvelé termizolačné vlastnosti
 • odolná konštrukcia
 • viečko je možné použiť ako hrnček
 • sklopná rukoväť

Zápory

 • nenašli sme

Recenzia Stanley GO Flip Straw

Stanley GO Flip Straw je praktická termofľaša pre každodenné aktivity. Podobne ako u iných produktov od nej môžete očakávať kvalitnú 18/8 nerezovú oceľ a dvojitú vákuovú stenu. Svoj názov dostala podľa systému viečka. To je vyrobené z plastu bez obsahu BPA a vybavené slamkou a náustkom. Pítko má jednoduchý uzamykací mechanizmus, takže keď ho uzavriete, fľaša nepretečie ani v batohu alebo v kabelke. Bonusom je potom sklopné ucho, za ktoré môžete fľašu prenášať v ruke alebo pripnúť k batohu.

Oceňujeme aj „hruškovitý“ tvar fľaše, vďaka ktorému ju ľahko udržíte aj v jednej ruke. Široké hrdlo potom zaisťuje, že svoj nápoj môžete v lete schladiť aj väčšími kockami ľadu, a fľaša sa vďaka nemu ľahko umýva. Stanley GO Flip Straw udrží vaše pitie studené až po dobu 16 hodín a ľad zvládne bezmála 2 dni. Vzhľadom na konštrukciu s viečkom je určená iba pre studené tekutiny, a tak dobu termoizolácie pre horúce nápoje výrobca ani neudáva.

Vákuová fľaša Stanley GO FLIP STRAW

Vákuová fľaša Stanley GO FLIP STRAW

Vypredané

Klady

 • prakticky riešený náustok bez rizika pretečenia
 • sklopné pútko na prenášanie fľaše
 • ergonomický tvar, ktorý udržíte jednou rukou
 • dobrá termoizolácia pre studené tekutiny a ľad
 • odolná konštrukcia

Zápory

 • nemožnosť použitia pre horúce nápoje uberá termofľaške na univerzálnosti

Prečo si zaobstarať kvalitnú termosku alebo termohrnček

Aj keď sa v prípade produktov Stanley momentálne jedná predovšetkým o módny trend a dočasné pozdvihnutie, obstaranie kvalitnej termosky alebo termohrnčeka vôbec nie je od veci. Existuje totiž množstvo situácií, v ktorých prídu vhod – či je to kempovanie, celodenný výlet, zimná prechádzka, alebo dochádzanie do práce s hrnčekom teplej kávy. Pozrime sa na to, prečo by ste možno aj vy mali zvážiť obstaranie jedného z praktických hrnčekov, termosiek či fliaš.

 • Udržujú teplotu – Obzvlášť kvalitné termosky a termohrnčeky sú vybavené pokročilými izolačnými technológiami, vďaka ktorým dokážu vaše nápoje udržať studené alebo teplé po skutočne dlhú dobu. Pri studených nápojoch to býva medzi 6 a 24 hodinami, teplé vám nápoje obvykle vydržia 3–12 hodín.
 • Sú odolné - Termoska toho všeobecne vydrží viac ako obyčajná fľaša na pitie. Nerezová oceľ, z ktorej je väčšina z nich vyrobená, sa dobre ubráni poškodeniu pri pádoch aj korózii.
 • Nepretekajú – (Ne)pretekanie je obvykle to hlavné, čo oddeľuje kvalitné termosky a termohrnčeky od tých menej prepracovaných. Kvalitnejšie produkty sú zabezpečené nepriepustným tesnením a pokročilým zatváraním, ktoré neprepustí ani kvapku.
 • Sú všestranné - Termoska zďaleka nie je len pomocníkom pre horalov. Môže vás tiež efektívne motivovať k pravidelnému pitnému režimu počas dňa, poradí si so studenými aj teplými nápojmi a vďaka vymeniteľným viečkam, ktoré mnohí výrobcovia ponúkajú, sa prispôsobia konkrétnym nápojom.
 • Sú bezpečné – Pri výbere termosky a termohrnčeka je potrebné dbať aj na bezpečnosť, o ktorú sa u tých kvalitných obvykle obávať nemusíte. Tie bývajú vyrobené z nerezovej ocele alebo plastov bez BPA. Na rozdiel od lacnejších variantov, ktoré môžu využívať menej kvalitné materiály, z ktorých sa potom do vašich nápojov uvoľňujú škodlivé látky.

História značky Stanley

Šialenstvo okolo jej termohrnčekov je síce záležitosťou posledných mesiacov, ale americká značka Stanley vstúpila na trh už pred viac ako storočím. Stojí za ňou William Stanley Jr., vynálezca, ktorý sa pred založením značky Stanley zaoberal predovšetkým elektrinou a elektrotechnikou.

K výrobe revolučných fliaš, ktoré dodnes nesú jeho meno, ho viedol dopyt medzi robotníkmi a ľuďmi, ktorí trávili dni ťažkou prácou. Tí potrebovali fľašu, ktorá s nimi jednoducho udrží krok. Väčšina vtedajších fliaš totiž bola sklenená, takže často dochádzalo k ich rozbitiu. Stanley preto získal patent na vákuovo izolovanú fľašu od svojho francúzskeho kolegu, vylepšil ju a v roku 1913 predstavil ikonickú „nerozbitnú“ fľašu Stanley. Bola celooceľová a dokázala udržať teplotu nápojov – skrátka ideálnu fľašu pre cestovateľov, robotníkov i outdoorových nadšencov.

Ako symbol spoľahlivosti a odolnosti sa potom značka vžila počas druhej svetovej vojny, kedy dodávala vákuové fľaše americkej armáde. Počas desaťročí sa menili farby, tvary a pribúdali nové modely, ale základ zostával rovnaký – kvalitné fľaše, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach.

Prečo sú termohrnčeky Stanley tak populárne

V posledných rokoch sa značka, pôvodne určená vojakom a robotníkom, začala zameriavať skôr na ženy – pretože priznajme si, pre štýlové fľaše a hrnčeky máme všeobecne slabosť. Z obratu 73 miliónov dolárov v roku 2019 sa Stanley počas štyroch rokov dostal na 750 miliónov v roku 2023. Šialenstvo okolo fliaš a hrnčekov pritom nie je nič výnimočné – podobnú vlnu už zažili značky ako Yeti, Hydro Flask alebo Nalgene.

V roku 2023 značka na počesť svojho 110-ročného výročia predstavila kolekciu Milestones, ktorá dizajnom odkazuje na najikonickejšie modely 20. storočia. Ani zďaleka sa jej ale nedostalo takej pozornosti, akú momentálne zažíva hrnček Quencher.

Ten v roku 2023 získal na popularite aj vďaka TikToku, kde sa rozmohli videá zamerané na pitný režim a na to, ako sa motivovať k dostatočnému príjmu vody – napríklad pomocou jej ochucovania. A veľký, praktický hrnček v štýlovom dizajne, z ktorého influenci popíjajú vodu s rozličnými príchuťami, ľadovú kávu aj koktaily, nemal šancu uniknúť pozornosti.

Nikoho neprekvapí, že sa ikonický Quencher stal vianočným darčekom číslo jedna. Stanley navyše v spolupráci so značkou Starbucks pripravil limitovanú edíciu týchto hrnčekov, ktorú nasledovala valentínska edícia v ružovej farbe. Obe dve rozpútali v Spojených štátoch vlnu úplného šialenstva. Ľudia sú ochotní nocovať pred obchodnými domami a preťahovať sa o posledné kusy, aby si ulovili ten svoj termohrnček Stanley.

A prečo toľko povyku kvôli „obyčajnému“ hrnčeku? Podľa psychológov totiž zďaleka nejde len o samotný hrnček. Stanley sa stal predovšetkým symbolom životného štýlu, zodpovednosti voči životnému prostrediu i svojmu zdraviu a s ohľadom na aktuálne šialenstvo aj symbolom postavenia.

Ako si vybrať termosku alebo termohrnček od značky Stanley

Nadchol vás súčasný trend natoľko, že ste zatúžili po vlastnom Stanley hrnčeku? Či zvolíte trendy Quencher, termonádobu na jedlo, alebo praktickú fľašu, je dobré vedieť, na ktorých parametroch záleží. Poďme sa na to pozrieť.

Typ

Začnime tým, ktorý typ Stanley termoproduktov vlastne hľadáte. Má udržať teplú kávu pri dochádzaní do práce, starať sa o váš pitný režim pri celodennej túre alebo si v ňom snáď plánujete nosiť obedy?

Termohrnčeky Stanley

Termohrnčeky Stanley sú aktuálne v popredí záujmu, na čele so štýlovým 1,2 l Quencherom, ktorý na prvý pohľad zaujme svojim veľkým uchom, slamkou a praktickým tvarom, ktorý sa dokonale hodí do väčšiny držiakov na pitie v aute. Okrem tohto modelu ale v ponuke značky Stanley nájdete aj klasické cestovné hrnčeky, ako je odolný Camp Mug ideálny na kempovanie, praktické modely Trigger Action alebo Aerolight a NeverLeak ako stvorený pre rannú kávu.

Stanley myslel aj na konzumáciu alkoholických nápojov, a preto pivárom ponúka elegantný džbán, vákuovú „pintu“ a „polliter“, ktorého objem však polliter presahuje, a zástancovia tvrdšieho pitia ocenia sadu štamprlíkov alebo vkusnú ploskačku.

Rovnako tak ponuka Stanley poteší aj milovníkov kávy, ktorí majú na výber z niekoľkých variantov kávových hrnčekov, kanvičky alebo French pressa.

Termosky Stanley

Ďalšou výraznou kategóriou medzi produktmi Stanley sú fľaše na vodu. Medzi nimi môžete vyberať z rôznych veľkostí, objemov a najmä typov viečok. Je len na vás, či zvolíte jednoduchú slamku, skrutkovacie viečko, alebo takzvaný quick flip, ktorý sa otvára stlačením tlačidla.

Termosky na jedlo Stanley

Pokiaľ si do práce nosíte obedy z domova a chcete, aby zostali až do poludňajšej pauzy teplé, oceníte aj termonádoby na jedlo Stanley. Môžete si vybrať z klasických termosiek Adventure a Artisan, misku z nerezovej ocele inšpirovanú estetikou 50. rokov alebo dokonca podarený vintage lunch box.

Okrem termohrnčekov a termosiek nájdete v ponuke Stanley aj ďalšie produkty:

 • Doplnky na kemping – Stanley svoju praktickosť nezaprie. Okrem štýlových hrnčekov má preto v ponuke aj ešusy, kempingové panvice a nádoby na varenie na plynovom variči.
 • Chladiace boxy – Svoju schopnosť udržať teplotu predvádza Stanley aj v ponuke cestovných chladiacich boxov.

Materiál a technológia

Ak sú produkty Stanley niečím preslávené, potom je to ich odolnosť. Nech už vyberiete ktorýkoľvek, môžete sa spoľahnúť na kvalitné robustné prevedenie, spoľahlivosť a zmysel pre detail. Poďme sa pozrieť na to, z čoho sa termosky a termohrnčeky Stanley skladajú.

Nerezová oceľ

Základ produktov Stanley tvorí vysoko kvalitná nerezová oceľ. A nie je to tak náhodou. Nerezová oceľ je totiž imúnna voči korózii, skvele izoluje teplotu, neovplyvňuje chuť nápoja a je neuveriteľne odolná. Stanley obvykle používa odolnú 18/8 nerezovú oceľ, ktorá sa skladá z 18% chrómu a 8% niklu.

Dvojstenná vákuová izolácia

Spôsob, akým termosky a termohrnčeky Stanley dosahujú skvelú tepelnú izoláciu, spočíva okrem iného v dvojstennej vákuovej izolácii. To znamená, že sa medzi dvoma vrstvami nerezovej ocele vytvorí vákuum, ktoré potom minimalizuje prenos tepla a pomáha udržať nápoje v pôvodnej teplote.

Plast bez BPA

Niektoré časti termosiek a termohrnčekov prirodzene nie sú z nerezovej ocele – napríklad viečka alebo slamky, ktoré obvykle tvoria plast. Pri produktoch Stanley však môžete počítať s tým, že sa jedná o plast bez obsahu BPA, priemyselnej chemikálie, ktorá škodí zdraviu.

Technológia Ceramivac

Pri niektorých produktoch Stanley, napríklad pri edícii Go, sa môžete stretnúť s technológiou Ceramivac. Tá spočíva v použití špeciálnej keramickej povrchovej úpravy vnútra hrnčeka. Hlavnou výhodou tejto úpravy je absencia kovovej pachuti pri pití.

Izolačné vlastnosti

Nemali by sme prehliadnuť ani izolačné vlastnosti termosiek a termohrnčekov Stanley. Čo má vplyv na termoizolačné vlastnosti produktov Stanley?

 • Dvojstenná vákuová izolácia – Ako sme už spomínali, táto technológia sa z veľkej časti podieľa na schopnosti hrnčekov a termosiek udržať správnu teplotu.
 • Univerzálne využitie pre horúce aj studené - Produkty Stanley sú vo väčšine prípadov skutočne univerzálne. Nezáleží na tom, či do nich umiestnite studené alebo horúce nápoje a potraviny, s oboma variantmi si spoľahlivo poradia.
 • Skvelé tesnenie – Spoľahlivé tesnenie medzi termonádobou a viečkom je skvelé z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je samozrejme fakt, že sa vám nápoj nerozleje po celom batohu. Nesmieme ale zabúdať ani na to, že termosky a termohrnčeky vďaka pevnému tesneniu tiež dobre držia teplotu vo vnútri.

Pri výbere termohrnčeka alebo termosky Stanley sa ale vždy pozrite, ako dlho udrží obsah studený alebo horúci. Každý produkt totiž udáva trochu inú dobu podľa toho, akým spôsobom je izolácia riešená. Pri horúcich nápojoch to navyše býva kratšia doba ako u tých studených. 

Dizajnové prvky a inovácie

U značky Stanley sa tradícia snúbi s inováciami. Stanley svoje produkty neustále vylepšuje a zdokonaľuje, aby poskytovali stopercentnú funkčnosť, odolnosť a komfort pri používaní. Čím vás termohrnčeky a termosky Stanley môžu milo prekvapiť?

 • Viečka quick flip – Tento spôsob otvárania je pre termofľaše Stanley typický. Viečko, ktoré otvoríte jednoduchým stlačením tlačidla, takže to zvládnete aj jednou rukou. Proti otvoreniu napríklad v kabelke ho navyše chráni spoľahlivá poistka.
 • Technológia Ceramivac – Technológiu Ceramivac, ktorá eliminuje kovovú chuť pri pití nápojov, sme už spomínali vyššie.
 • Hrnček v termoske – Klasické termosky Stanley sú vybavené viečkom, ktoré po odskrutkovaní zároveň slúži ako malá šálka.
 • Stohovateľné nádoby – Niektoré nádoby na jedlo a kemping sa dodávajú v stohovateľných sadách, ktoré šetria miesto pri outdoorových aktivitách.
 • Sady – V ponuke Stanley nájdete aj praktické sady, napríklad vkusnú párty sadu s panákmi a placatkou.
 • Odolné rukoväte – Niektoré termohrnčeky a termosky sú vybavené praktickými rukoväťami, ktoré uľahčujú prenášanie. Či je to obrie madlo Quencheru, závesné pútko pri fľašiach, alebo sklopná rukoväť pri klasických outdoorových termoskách.

Objem a veľkosť

Než sa definitívne rozhodnete, ktorý termohrnček alebo termosku Stanley si zaobstaráte, venujte tiež pozornosť ich objemu a veľkosti. Pokiaľ potrebujete parťáka na celodenné túry, budete hľadať medzi inými produktmi, než keď vám ide predovšetkým o horúcu rannú kávu. Čo všetko by ste mali vziať do úvahy?

 • Objem – Zvážte, aký veľký objem potrebujete. Pokiaľ máte možnosť obsah pravidelne dolievať, vystačíte si s menším objemom, a ak naopak potrebujete zásobu vody na celý deň, hľadajte medzi veľkými modelmi.
 • Hmotnosť – Stanley produkty môžu byť so všetkou tou izoláciou pomerne ťažké. Pri nákupe na to myslite.
 • Veľkosť a tvar - Premyslite tiež, ako budete svoju Stanley termosku prepravovať. Zmestí sa do kabelky alebo batohu? Bude pasovať do držiaka na pitie v aute?

Ako sa starať o termosky a termohrnčeky Stanley

Termosky a termohrnčeky od značky Stanley toho vydržia naozaj veľa. Neuškodí ale, keď im k tomu pomôžete správnou starostlivosťou. Ako sa o produkty Stanley starať, aby vám vydržali?

 • Pravidelne čistite – Termosky a termohrnčeky Stanley pravidelne umývajte. Pokiaľ z nich pijete čokoľvek iné ako čistú vodu, potom by ste ich mali čistiť po každom použití, s čistou vodou im stačí umývanie raz za pár dní. Uistite sa, že hubkou alebo kefou vyčistíte celý hrnček, a to vrátane dna.

Tip: Prevažnú väčšinu produktov Stanley môžete bez obáv umývať v umývačke. Žiadnym spôsobom to neovplyvní ich vzhľad, farbu ani termoizolačné vlastnosti.

 • Vyhnite sa drsným chemikáliám – Pri umývaní si vystačíte s obyčajným prostriedkom na riad a teplou vodou. Savo a podobné látky by uškodili nielen hrnčeku, ale pri nesprávnom vypláchnutí hlavne vám.
 • Rozoberte produkt na kúsky – Termosky, fľaše a termohrnčeky je väčšinou možné rozobrať na drobnejšie kúsky vrátane viečka, slamky a ďalších častí. Pri čistení na to myslite a skutočne dôkladne vyčistite každú časť vrátane spojov medzi nimi.
 • Skladujte s odklopeným viečkom - Uložte stanleyho na suché miesto a viečko úplne nezatvárajte. Bude sa tak môcť vetrať a nebudú sa v ňom usadzovať zápachy alebo plesne pri nedostatočnom vysušení.

Najčastejšie otázky o termoskách a termohrnčekoch Stanley

Prečo sú Stanley hrnčeky také drahé?

Cena produktov Stanley zodpovedá jedinečnej kombinácii kvality, odolnosti a samozrejme značky, ktorú predstavujú. U Stanley hrnčekov a termosiek ale v zásade platí, že nijako nepreplácate. Odolné materiály, použitie inovatívnych technológií a dlhá životnosť cene skutočne zodpovedajú.

Aký objem má Stanley cup?

Objem termohrnčekov a termosiek Stanley sa líši model od modelu. V ponuke nájdete poldecové poháre, menšie hrnčeky na kávu s objemom 250–350 ml, ale aj veľké termohrnčeky a termosky, ktoré disponujú aj bezmála dvoma litrami.

A ak by vás náhodou zaujímal aj rovnomenný hokejový pohár Stanley Cup, ten sa pýši objemom cez 8 litrov. :)

Kde kúpiť termosky a termohrnčeky Stanley?

Temohrnčeky a termosky značky Stanley môžete bežne zaobstarať v rade e-shopov i kamenných predajní. Okrem oficiálneho e-shopu Stanley sú to najmä obchody so športovými a outdoorovými potrebami alebo obchody s vybavením do domácnosti. V súčasnej dobe však môžete v týchto obchodoch bežne naraziť na dočasne nedostupné a vypredané Stanley hrnčeky.

Kde kúpiť Starbucks x Stanley termohrnček?

Termohrnček, ktorý vznikol v rámci spolupráce značiek Stanley a Starbucks, bol dostupný iba v amerických pobočkách Starbucks, a to iba v tých, ktoré sa nachádzajú v obchodoch Target. Aj táto obmedzená dostupnosť prispela k celkovému šialenstvu a nocovaniu pred obchodmi. Táto limitovaná edícia, ktorá sa vypredala extrémne rýchlo, sa podľa aktuálnych informácií už nebude dopĺňať. Niektorí zo šťastlivcov, ktorí termohrnčeky stihli zaobstarať, ich tak teraz prepredávajú aj za niekoľkonásobok ceny.

Ako spoznať falzifikát Stanley cupu?

S narastajúcou popularitou a klesajúcou dostupnosťou niektorých modelov termohrnčekov Stanley sa samozrejme čoraz častejšie objavujú aj viac aj menej kvalitné falzifikáty. Niektoré sú na prvý pohľad tak podarené, že sú takmer na nerozoznanie od pravého Stanley cupu. Na čo by ste sa mali zamerať, ak chcete spoznať falzifikát od originálu?

 • Cena – Prvým vodítkom môže byť podozrivo nízka cena. Pri origináli by sa mala pohybovať okolo čiastok, ktoré nájdete buď priamo na stránke predajcu, alebo v ponuke preverených obchodov.
 • Logo – Obzvlášť u populárneho Quencheru sa ľudia pri rozoznávaní falzifikátov často orientujú podľa loga Stanley. Pri origináli by malo byť umiestnené zhruba 2 centimetre pod horným nerezovým okrajom. Zamerajte sa samozrejme aj na samotné logo – u falzifikátov môže byť málinko upravené a skrátka pôsobiť na pohľad inak.
 • Chyby na dne termohrnčeka - Stanley Quencher má na dne text s informáciami o objeme, výrobe a podobne. Aj podľa neho môžete spoznať falzifikát. Ak nájdete chyby v pravopise (často sa objavuje patene miesto patent, scale namiesto scald a falšovatelia tiež radi premiestňujú sídlo zo Seattlu do Settlu), potom si môžete byť takmer istí, že v ruke nedržíte originálny Stanley termohrnček.
 • Neexistujúca farba – Jednoduchým vodítkom je aj dizajn Stanley termohrnčeka. Pokiaľ podobnú farbu alebo vzor značka Stanley nikdy neuviedla na trh, potom z ich výroby pravdepodobne nepochádza ani váš termohrnček.

Falzifikáty Stanley termohrnčeka môžete ľahko zaobstarať aj u nás, preto si na ne pri nákupe dávajte pozor. Hrnčeky, ktoré sa neprávom hlásia k značke Stanley, nájdete napríklad na e-shope Shein, Temu, ale novo vo väčšom množstve aj na Allegru.

Pri hľadaní Stanley termohrnčekov samozrejme narazíte aj na celý rad ďalších obchodníkov, ktorí ponúkajú produkty s veľmi podobným dizajnom za zlomok ceny. V takom prípade však nejde nutne o falzifikáty, pokiaľ o produkte netvrdia, že ide o Stanley.

Autor článku

Barbora Jašíková

Barbora Jašíková

Šéfredaktor & Obsahový špecialista

Volám sa Barbora a do sveta e-commerce ma priviedlo nielen štúdium online marketingu na Digitálnej univerzite, ale aj moje tri deti. Práve pri nich som začala vyhľadávať kvalitné výrobky, porovnávať ceny a testovať množstvo produktov. Odtiaľ viedla cesta k e-shopom a písaniu článkov na tie najrôznejšie témy. V skratke napísané - mojou prácou je pomôcť vám nájsť to čo hľadáte a poradiť vám s výberom. Rada sa učím nové veci a preto k mojim obľúbeným témam patrí nielen detský svet, ale aj športové aktivity, prírodná kozmetika a udržateľná móda.