Plávacie vesty

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Ako vybrať plávaciu vestu?

Pri výbere plávacej vesty sa riaďte predovšetkým tým, pre koho má vesta byť a pre akú aktivitu bude využívaná. Napríklad pre kanoistiku je vhodné použiť iný typ ako pri splavovaní divokej rieky či plávaní v mori. U všetkých viest by ale mala byť umiestnená väčšina materiálu vpredu, aby vesta pomohla plávaniu na chrbte.

Plávacia vesta vám musí vždy padnúť

Plávacia vesta vám musí vždy padnúť, nemala by sa posúvať nad hlavu, prekážať v oblasti tváre alebo tlačiť či škrtiť v oblasti chrbta a ramien. Skrátka musíte byť schopní sa v nej pohybovať a hlavne plávať. Preto výber vhodnej veľkosti nepodceňujte. Ak sedíte vyššie, ako napríklad pri kanoistike, vesta môže byť dlhšia. Pri kľačaní či sedení blízko vodnej hladiny voľte krátku vestu.

Čo musí spĺňať detská plávacia vesta?

Plávacia vesta pre najmenších by mala mať golier, ktorý zaistí, aby sa dieťaťu nepotopila hlava. Odporúčame voliť typy s tepelnou ochranou a ochranou proti spáleniu kože. U neplavcov je možné voliť aj vestu s plávacími rukávmi. Než sa však vydáte za vodnými radovánkami, vyskúšajte dieťaťu vestu priamo vo vode, aby ste mali istotu, že sa v nej dokáže pohybovať.

Preskúmajte kategórii plávacie vesty a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie kolieskové korčule, horské bicyklekolobežky čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Helly Hansen a TRIBORD, objavujte nové e-shopy a obchody - Parys.sk, Muziker.sk a Decathlon.sk alebo vyberajte podľa farieb.