Dámske slnečné okuliare 2024

Slnečné okuliare sú nepostrádateľným doplnkom počas slnečných dní, kedy túžime vyzerať štýlovo, ale tiež chceme chrániť náš zrak. Neváhajte a vyberte si tie svoje podľa tvaru tváre aj módnych trendov na rok 2024.
 

Dámske slnečné okuliare 2024

Dámske slnečné okuliare nie sú len módny doplnok

Ak vyberáme slnečné okuliare, chceme, aby boli štýlové a ladili s outfitom, nie je to však jediná vec, na ktorú by sme sa mali zamerať. Dbať by sme mali aj na ochranu zraku. Tú najlepšiu poskytujú okuliare s UV faktorom 3. Faktor 0 a 1 nechráni zrak takmer vôbec, faktor 4 sa hodí napríklad na lyžovanie. Veľmi praktické sú polarizačné dámske slnečné okuliare, ktoré znižujú oslnenie a neskresľujú videnie.

Náš tip

Dámske slnečné okuliare: trendy roku 2024

V roku 2024 sa do módy vracia retro štýl, a tak sú jasným trendom veľké a hranaté slnečné okuliare, ktoré dodajú vašej tvári charakter a sofistikovaný look. Navyše majú veľké retro slnečné okuliare ešte jednu výhodu - vďaka ich rozmerom ponúkajú lepšiu ochranu zraku.

Pokiaľ sa hranaté rámy k vášmu tvaru tváre nehodia, môžete zvoliť ľahko zaoblené. A ak je to na vás stále veľa, slnečné okuliare „pilotky“ sú v kurze aj tento rok.

Čo sa farieb týka, aj tu diktuje módu retro štýl. In sú farebné okuliare – ružové, žlté či zelené, prípadne ich decentnejšie verzie v pastelových odtieňoch. Ak hľadáte ľahko kombinovateľné slnečné okuliare, čierna farba je vždy stávka na istotu.

Dámske slnečné okuliare: trendy roku 2024
Dámske slnečné okuliare: trendy roku 2024
Dámske slnečné okuliare: trendy roku 2024

Slnečné okuliare podľa tvaru tváre

Ako nájsť padnúce slnečné okuliare? Ak máte guľatú tvár, vyhnite sa okuliarom typu lenonky, ďaleko lepšie budú hranaté slnečné okuliare alebo okuliare typu cat-eye. Hranatú tvár naopak môžete guľatými okuliarmi krásne zjemniť, drobnej tvári srdcového tvaru pristanú napríklad pilotky – veľké slnečné okuliare sú na jemnú tvár nevhodné. A vyhrané máte s oválnou tvárou, ktorej pristanú takmer každé okuliare.