Cyklistické sukne

Hľadáte vhodné oblečenie na bicykel, ktoré bude pohodlné a funkčné? A čo tak cyklistická sukňa? Tá je plnohodnotným, na bicykel vhodným, športovým oblečením, ktoré oceníte najmä v prípadoch, keď sa necítite dobre v upnutých kraťasoch.

Cyklistické sukne

Cyklistická sukňa: výbava, ktorú si zamilujete

Milujete jazdu na bicykli, ale kraťasy nie sú nič pre vás? Riešením je cyklistická sukňa, ktorá okrem pohodlného sedenia ponúka aj príjemný pocit pri nosení – veľa žien sa, bez ohľadu na váhu a tvar postavy, necíti dobre v priliehavom oblečení. Práve pre tieto prípady sa cyklistická sukňa hodí výborne, nosiť ju ale môže každý, kto hľadá pohodlné športové oblečenie.

Náš tip

Je cyklistická sukňa naozaj vhodná na bicykel?

Áno je! Cyklistická sukňa nie je sukňou v pravom slova zmysle - pod sukňou sa skrývajú kraťasy so všitou cyklistickou vložkou, takže sa naozaj nemusíte obávať trapasov s odhaleným pozadím.

Okrem toho môže byť sukňa doplnená o ďalšie funkčné doplnky, napríklad praktické vrecká. Samozrejmosťou je kvalitný materiál, ktorý je priedušný a dobre odvádza pot z povrchu tela, vďaka čomu cyklistická sukňa perfektne spĺňa nároky na športové oblečenie.

Je cyklistická sukňa naozaj vhodná na bicykel?
Je cyklistická sukňa naozaj vhodná na bicykel?
Je cyklistická sukňa naozaj vhodná na bicykel?

Aká sukňa na bicykel je najlepšia alebo ako vyberať?

Cyklistická sukňa by mala mať všitú vložku pre pohodlné sedenie a byť vyrobená z funkčných materiálov, ktoré rýchlo schnú. Ďalej je vhodné, aby mala sukňa na bicykel širší pás, ktorý vás nebude škrtiť, a reflexné prvky, ktoré zaistia vašu bezpečnosť pri jazde za tmy, šera, hmly alebo dažďa. Praktická je tiež možnosť odobratia sukne alebo materiál so špeciálnou antibakteriálnou povrchovou úpravou.