Čelovky a svietidlá

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Čo by mala správna čelovka vedieť?

Čelovka sa vám nestratí, či už vyrážate na nočný beh, prechádzku do temného lesa, alebo len potrebujete prejsť neosvetlenú záhradu. Prvý parameter, ktorý by vás mal zaujímať, je svetelný tok – teda koľko má svetelný zdroj lumenov (ako veľmi bude vyžarovať svetlo). Ďalšou veličinou je dosah svetla. Ten by mal byť aspoň 50 m na bežnú aktivitu, pre náročnejšie činnosti potom samozrejme viac.

Na čo sa ešte pri výbere sústrediť...

Úplne zásadný je parameter výdrže batérie. Voľte vždy radšej renomované LED čelovky od značiek ako Fox, BushmanHusky, ktoré udávajú výdrž do poklesu výkonu a nie úplného zhasnutia. Ďalej by ste sa tiež mali zaujímať, ako veľmi bude čelovka odolná (značené IP), koľko váži, a aké zložité má ovládanie. Kvalitný výber vám dokáže veľmi uľahčiť život.

Keď čelovka nestačí

Aj keď už máte vybranú skvelú čelovku, nikdy nezanevrite ani na klasické svietidlo, ktoré sa vám nikdy nestratí, ľahko sa ovláda a má univerzálne použitie. Ak jazdíte často kempovať, určite nepohrdnete ani kvalitami kempingového svietidla, ktoré vám skvele poslúži ako veľký zdroj svetla vo vnútri stanu či pred ním.

Preskúmajte kategórii čelovky a svietidlá a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie stany, kolobežkyelektrokolobežky čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Husky, LOAP a Fox, objavujte nové e-shopy a obchody - Muziker.sk, Holokolo.sk a Gamisport.sk alebo vyberajte podľa farieb.