Ultrazvukové špachtle na pleť: Recenzie a porovnanie najlepších modelov

24.03.2023

Ako si užiť profesionálnu kozmetickú starostlivosť v pohodlí vášho domova? Je to ľahké! Ultrazvuková špachtľa je kompaktný a efektívny nástroj, ktorý si okamžite obľúbite. V tomto článku sme pre vás spísali všetky kľúčové informácie, ktoré by ste mali pred nákupom ultrazvukovej špachtle vedieť. Pokiaľ vás zaujíma, ako sa správne starať o svoju pleť, čítajte ďalej.

Čo je to ultrazvuková špachtľa

Kozmetická ultrazvuková špachtľa je prístroj, ktorý využíva v starostlivosti o pleť ultrazvukové vlny, vďaka tomu pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a zlepšuje krvný obeh. Možno ju použiť ako na hĺbkové čistenie pokožky, tak aj na zapracovanie sér a krémov hlboko do kože. Ultrazvuková špachtľa na tvár tak môže byť príjemné doplnenie vašej pleťovej rutiny.

Výhody ultrazvukovej špachtle

 • Hĺbkové čistenie: Ultrazvukové vlny prenikajú hlboko do pokožky a mikrovibráciami čistia póry a odstraňujú odumreté bunky.
 • Citlivá exfoliácia: Pokiaľ máte po tradičných peelingových a exfoliačných procedúrach podráždenú pleť, môže byť pre vás ideálnou voľbou ultrazvuková špachtľa na čistenie pleti. 
 • Lepšie vstrebávanie vyživujúcich produktov: Ak chcete využiť krém alebo sérum naozaj čo najefektívnejšie, použite ultrazvuk na ich zapracovanie do pleti. 
 • Stimulácia a vyhladenie pleti: Vďaka podpore prekrvenia pokožky a hĺbkovému pôsobeniu ultrazvukových vĺn pôsobí pokožka sviežejším a omladeným dojmom. 
 • Dostupnosť starostlivosti: Profesionálnu starostlivosť o pleť si môžete dopriať z pohodlia domova.
 • Skladnosť prístroja: Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej váhe je tento prístroj ľahko prenosný a skladovateľný. 

Všeobecne je ultrazvuková špachtľa veľmi dobre znášaná. Je považovaná za jeden z najbezpečnejších a najefektívnejších kozmetických prístrojov. Avšak, existujú určité situácie, keď použitie ultrazvukovej špachtle vhodné nie je.

Kedy nepoužívať ultrazvukovú špachtľu

 • Ak máte akútny zápal alebo vážnejšie ochorenie pleti, ako je napríklad akné, rosacea alebo ekzém. Hoci je ultrazvuková špachtľa skvelým pomocníkom v boji proti rôznym pupienkom, pri závažnejšom kožnom ochorení vhodná nie je.
 • Ak máte citlivú alebo príliš tenkú pleť, ultrazvuková špachtľa by mohla poškodiť vašu pokožku.
 • Ak máte kožu s výraznými cievnymi problémami, ako sú napríklad rozšírené kapiláry, môže ultrazvuková špachtľa tieto problémy zhoršiť a spôsobiť napríklad podliatiny.
 • Ak máte kardiostimulátor a iné implantované elektronické zariadenia.
 • Ak máte nádorové ochorenie.

Tiež je nutné brať do úvahy účel, za ktorým prístroj plánujete používať. Ultrazvuková špachtľa nie je určená na riešenie hyperpigmentácie alebo na vyhladenie hlbokých vrások. Taktiež nemusí byť vhodnou voľbou v tehotenstve, kedy je vhodné používanie vopred skonzultovať s lekárom.

Ultrazvukové špachtle
Zdroj: Depositphotos

Ako funguje ultrazvuková špachtľa

Ultrazvuková špachtľa na domáce použitie funguje na úplne rovnakom princípe ako profesionálna ultrazvuková špachtľa, s ktorou sa stretnete napríklad v kozmetickom salóne. Prostredníctvom kovovej špachtle sa na pleť prenášajú jemné vibrácie, a to o sile 16–30 kHz. Mikrovibrácie dokážu pleť nielen čistiť, ale aj prekrvovať a stimulovať, čím skvele pôsobia proti známkam starnutia.

Prístroj používajte vždy podľa priloženého návodu a na dôkladne vyčistenú a navlhčenú pleť, aby po nej hrot špachtle mohol dobre kĺzať.

Ako často používať ultrazvukovú špachtľu

Aj keď sa jedná o úplne neinvazívnu a šetrnú kozmetickú procedúru, je medzi aplikáciami nutné dodržiavať určitý časový odstup, aby nedošlo k podráždeniu pleti. Prístroj odporúčame používať jeden až dvakrát týždenne.

Pravidelné používanie ultrazvukovej špachtle vylepší vzhľad a kvalitu pokožky, pričom prvé výsledky je možné zaznamenať už po prvom použití.

Ako vybrať ultrazvukovú špachtľu

Pamätajte, že pri výbere ultrazvukovej špachtle je dôležité zvážiť všetky svoje potreby a očakávania. Pokiaľ máte pochybnosti alebo otázky, konzultujte ich s odborníkom, ktorý vám môže pomôcť vybrať ten najlepší prístroj s vhodnými funkciami pre vašu pleť.

Frekvencia a intenzita zvukových vĺn

Správna voľba frekvencie a intenzity ultrazvukových vĺn môže pomôcť dosiahnuť požadované výsledky a minimalizovať riziká pre pokožku.

Špachtľa do 20 kHz

Ultrazvukové špachtle s nižšou frekvenciou sú vhodné pre citlivú a suchú pleť. Vďaka rýchlosti kmitov okolo 20 000 za minútu dochádza k šetrnému čisteniu pokožky bez podráždenia.

Špachtľa od 20–35 kHz

Ultrazvukové špachtle s vysokou frekvenciou zvoľte v prípade, že potrebujete riešiť akné a hlbšie čistenie pleti. Rýchlosť sa pohybuje v rozmedzí 20 000 až 35 000 kmitov za minútu, vďaka tomu sa tieto špachtle stávajú účinným pomocníkom pri čistení upchatých pórov a odstránení nečistôt z pokožky.

Dodatočné funkcie

Ultrazvukové špachtle nielenže čistia a exfoliujú pokožku, ale majú aj ďalšie funkcie, ktoré pomáhajú v starostlivosti o pleť. Napríklad môžu posilňovať a spevňovať svaly tváre, stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu, a tým napomáhať boju proti vráskam a starnutiu pokožky. Niektoré modely taktiež umožňujú využiť tepelnú terapiu, ktorá otvára póry a umožňuje vstrebávanie pleťových produktov hlbšie do kože.

 • Modré svetlo: Pomáha ničiť baktérie na pokožke, čím úspešne eliminuje vznik akné a kožných zápalov.
 • Červené svetlo: Jeho aplikácia má vplyv na vznik kolagénu. Vďaka tomu je pokožka vyhladená a pružná.
 • Galvanický prúd: Ultrazvuková špachtľa s galvanickou funkciou vám poskytne citlivé vyčistenie pleti. Na aplikáciu sú potrebné špeciálne gély, ktoré vám umožnia využiť pôsobenie kladných a záporných iónov.
 • EMS terapia: Pôsobením slabých elektrických impulzov stimuluje a prekrvujete pleť, čo zamedzuje vzniku vrások a ochabnutiu kože na tvári.
 • Záporná ionizácia: Táto funkcia pomáha dodať pokožke hĺbkovú výživu.
 • Indikátor batérie: Jedná sa o veľmi praktickú funkciu, ktorá vás dokáže informovať o aktuálnom stave nabitia batérie.
 • Vodotesné prevedenie: Ultrazvukové špachtle s vysokou odolnosťou proti vode môžete využívať napríklad pri sprchovaní.
 • Automatické vypnutie: Jedná sa o dôležitú funkciu, ktorá zaisťuje bezpečné a úsporné používanie ultrazvukovej špachtle.

Napájanie

Ako pri každom kozmetickom prístroji rozlišujeme napájanie akumulátorové, batériové, sieťové alebo kombinované. Dôležitým faktorom môže byť aj vodotesnosť prístroja. Pokiaľ vykonávate ošetrujúce rituály v sprche, je nutné zvoliť vodotesný prístroj, ktorému nebude vadiť voda ani vlhkosť.

Batériové napájanie

Pokiaľ ste často na cestách alebo používate ultrazvukovú špachtľu mimo dosahu zásuvky, môže byť pre vás ideálne batériové napájanie. Tento typ prístroja je ľahší ako tie s akumulátorovým napájaním, čo výrazne uľahčuje manipuláciu. Batériové špachtle bývajú tiež obvykle cenovo dostupnejšie ako tie s akumulátorom, čo je výhodné v prípade, že sa vám prístroj na cestách poškodí.

Akumulátorové napájanie

Ultrazvukové špachtle s akumulátorovým napájaním sú vybavené vlastným dobíjacím akumulátorom, ktorý je možné dobiť cez USB port alebo stojan s nabíjačkou. Hlavnou výhodou akumulátorového napájania je bezdrôtosť a mobilita. Vďaka tomu môžete prístroj používať prakticky kdekoľvek. Akumulátorové špachtle mávajú tiež viac funkcií a väčší výkon, preto sú aj drahšie ako tie batériové. Nevýhodou môže byť kratšia životnosť batérie aj vyššia hmotnosť.

Sieťové napájanie

Sieťové napájanie je ďalšou možnosťou pre ultrazvukové špachtle. Tieto prístroje sú napájané priamo zo siete pomocou pripojenia k elektrickej zásuvke. Sieťové napájanie zaisťuje konštantný výkon a umožňuje neobmedzené používanie bez nutnosti dobíjania batérie alebo akumulátora.

Kombinované napájanie

Kombinované napájanie umožňuje využiť ako akumulátor, tak aj sieťové napájanie. To sa hodí v prípade, že potrebujete používať prístroj v rôznych prostrediach a zároveň preferujete výhody sieťového napájania, ako je neobmedzená doba prevádzky a konštantný výkon.

Hmotnosť

Pri výbere ultrazvukovej špachtle je dôležité zvážiť aj jej váhu. Pokiaľ už vlastníte komplexnejší kozmetický prístroj a hľadáte ultrazvukovú špachtľu ako doplnok starostlivosti o pleť, odporúčame zvoliť batériový variant s hmotnosťou do 100 gramov. Takáto špachtľa je ľahká, ľahko prenosná a bude sa vám dobre udržiavať.

Pokiaľ sa rozhodnete pre akumulátorovú ultrazvukovú špachtľu, dajte pozor na jej hmotnosť. Niektoré modely môžu vážiť viac ako 200 gramov, čo môže byť pri dlhšom používaní nepríjemné. Tento fakt platí najmä pre večernú starostlivosť o pleť, kedy sa chcete uvoľniť a relaxovať.

Veľkosť a tvar

Ultrazvuková špachtľa je skladný kozmetický prístroj, ktorý vám v kúpeľni príliš miesta nezaberie. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na tvar aplikátora, ktorý by mal byť ergonomický a vyhovovať tvaru vašej tváre, aby sa s ním dobre manipulovalo.

Materiál

Zatiaľ čo telo prístroja býva obvykle plastové, hrot je kovový. Pri drahších prístrojoch sa môžete stretnúť s využitím zlata, pretože pri tomto kove boli preukázané pozitívne účinky na pleť. Pri lacnejších prístrojoch sa používa ušľachtilá oceľ, ktorá sa čistí rovnako dobre ako zlato.

Pri výbere je tiež dôležité zohľadniť odolnosť a tlačidlá na prístroji, ktoré by mali mať dobrú odozvu a byť ľahko ovládateľné.

Príslušenstvo

Na použitie ultrazvukovej špachtle je nevyhnutné použiť prostriedok na zvlhčenie pleti, ako je napríklad sérum alebo pleťová voda. Akumulátorové prístroje sú väčšinou vybavené káblom a nabíjačkou v balení, čo umožňuje ľahké a pohodlné dobíjanie.

Rovnako je dôležité zaistiť čistotu špachtle, aby nedochádzalo k prenosu baktérií na pokožku. Pokiaľ výrobca neponúka čistiacu handričku a dezinfekciu na dôkladné očistenie špachtle, mali by ste si ich zaobstarať sami. To prispeje k zníženiu rizika kontaminácie pleti a ochrane vášho zdravia.

Cena

Cenovo voľte prístroj podľa svojich očakávaní. Ak sa rozhodnete pre špachtľu so základnými funkciami, vystačíte si s investíciou do 80€. Modely s viacerými funkciami a kvalitnejšou konštrukciou sa pohybujú od 80 do 200 €.

V ponuke sú aj drahšie ultrazvukové špachtle, ktoré ponúkajú profesionálnu kvalitu a môžete sa s nimi naozaj vyhrať. Vo chvíli, keď sa plánujete svojej pleti venovať dôkladne a pravidelne, sú rozhodne dobrou investíciou.

Značka

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo značiek, ktoré sa zameriavajú na výrobu ultrazvukových špachtlí. Medzi tie najobľúbenejšie patria napríklad Foreo, Siguro, Clarisonic, NuFace a PMD Beauty.

Xiaomi

Ultrazvukové špachtle Xiaomi patria medzi lacnejšie varianty a sú ideálne pre užívateľov, ktorí chcú vyskúšať tento typ terapie bez väčšej investície. Tieto špachtle sa zameriavajú predovšetkým na čistenie pokožky, ale niektoré modely ponúkajú aj ďalšie funkcie, ako je napríklad zapracovanie kozmetickej starostlivosti.

Eta

Ultrazvukové špachtle Eta patria k lacnejším variantom. Opäť ponúka predovšetkým čistenie pleti a následnú starostlivosť o ňu. U spotrebiteľov sa značka teší veľkej obľube, a to predovšetkým pre svoj slovenský pôvod a tradíciu.

Garett

Značka Garett patrí k tým lacnejším. Ultrazvukové špachtle tak majú iba obmedzené množstvo funkcií. Sortiment značky je skvelý pre začiatočníkov.

Gemlift

Gemlift ultrazvukové špachtle patrí do strednej cenovej kategórie. Značka sa zaoberá predovšetkým čistením a vyhladzovaním pleti. Tieto špachtle ponúkajú pokročilé funkcie pre masáž, zlepšenie absorpcie krému a stimuláciu bunkovej obnovy.

BeautyRelax

BeautyRelax sa špecializuje na výrobu inovatívnych prístrojov na kozmetické účely. Ponúka širokú škálu vysoko účinných a zároveň cenovo dostupných produktov, a to vrátane ultrazvukových špachtlí, elektrických masážérov, očných masážérov a ďalších prístrojov na starostlivosť o pleť a telo. 

Beauty BioWave

Značka Beauty BioWave využíva pri výrobe prístrojov najnovšie technológie a inovatívne prístupy, aby zákazníkom ponúkla kvalitné a efektívne produkty. Ak hľadáte kvalitné a účinné prístroje na starostlivosť o pleť a vlasy, je Beauty BioWave skvelou voľbou.

Rowenta

Rowenta je zavedená nemecká značka, ktorá sa môže pochváliť viac ako storočnou tradíciou výroby kvalitných spotrebičov do domácnosti. Vďaka svojej vysokej úrovni kvality a inovatívnym funkciám sa stala celosvetovo uznávanou značkou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Pokiaľ hľadáte kvalitnú ultrazvukovú špachtľu s viacerými funkciami, rozhodne by ste mali zvážiť produkty tejto značky.

Concept

Silným hráčom na českom i slovenskom trhu je tuzemská značka Concept. Ultrazvukové špachtle tejto značky spadajú do strednej cenovej kategórie a pýšia sa vysokou kvalitou aj pokročilými funkciami.

Siguro

Špachtle Siguro sú vybavené rôznymi režimami a intenzitami vibrácií, aby umožnili používateľom prispôsobiť starostlivosť o pleť svojim individuálnym potrebám. Spoločnosť používa prvotriedne materiály a moderné technológie, aby zabezpečila, že všetky ich produkty sú efektívne a bezpečné na použitie.

Reclar

Juhokórejská značka Reclar bola založená v roku 2016 a patrí k popredným výrobcom kozmetických prístrojov. Cenovo patrí do strednej až vyššej kategórie. V príslušenstve môžete nájsť aj účinné gély, čo vám môže počiatočnú prácu s prístrojom značne uľahčiť.

Najčastejšie otázky pri výbere ultrazvukovej špachtle

Ako vybrať ultrazvukovú špachtľu podľa typu pleti?

Odpoveď na túto otázku závisí od citlivosti a mastnoty vašej pleti. Pre citlivú a suchú pleť sú vhodnejšou voľbou slabšie prístroje s nižšou frekvenciou. Mastná pokožka s akné zase ocenia hlbšie a silnejšie čistenie, preto je ideálne zvoliť prístroj s väčším výkonom a širšou ponukou funkcií. 

Aké sú výhody používania ultrazvukovej špachtle oproti iným metódam čistenia pleti?

Pri správnom používaní ultrazvukovej špachtle patrí tento typ čistenia k tým šetrnejším. Pri porovnaní napríklad s peelingom dochádza menej častejšie k lúpaniu alebo podráždeniu kože. Navyše oceníte aj stimuláciu pleti a jej vyživenie, ktoré je obyčajne súčasťou viackrokovej kozmetickej starostlivosti. Výhodou je aj ľahká údržba prístroja, kedy ho stačí len dezinfikovať handričkou. Rovnakým spôsobom sa čistia aj nadstavce na špachtli. Vždy si však dajte pozor, aby ste povrch špachtle nepoškriabali.

Ako správne udržiavať ultrazvukovú špachtľu?

Na čistenie špachtle je vhodné mať vyhradenú špeciálnu handričku. Samotné čistenie je možné vykonávať alkoholom alebo inou dezinfekciou. Špachtľu vždy vysušte do sucha, aby nedochádzalo k následnému množeniu mikroorganizmov a prípadnej infekcii pokožky.

Aký je rozdiel medzi ultrazvukovou špachtľou a inými zariadeniami na čistenie pleti?

Určite poznáte rôzne čistiace gély, rotačné kefky, vákuové čističe alebo galvanické žehličky na pleť. Ultrazvuková špachtľa sa od nich líši svojou šetrnosťou, ale aj jednoduchosťou použitia.

Rotačné kefy iba odstraňujú odumreté bunky, ale nezaistia hĺbkové čistenie. Na to potom slúžia vákuové zariadenia. Ich použitie ale môže byť bolestivé. U galvanických žehličiek zase prebieha čistenie pleti pomocou špeciálneho gélu s pozitívnym alebo negatívnym nábojom. S ultrazvukovou špachtľou je to oveľa jednoduchšie – stačí iba navlhčiť pleť a môžete začať čistiť.

Najlepšie ultrazvukové špachtle podľa porovnania a recenzií

Aby sme vám uľahčili výber, pripravili sme si pre vás porovnanie najznámejších ultrazvukových špachtlí na slovenskom trhu. Porovnali sme ich frekvencie, funkcie aj príslušenstvo. Vďaka tomu budete mať prehľad o tom, ako sa tieto špachtle líšia, a budete si môcť vybrať tú najvhodnejšiu pre svoje individuálne potreby.

Garett Beauty True Scrub ultrazvuková špachtľa

Hoci tento prístroj patrí k tým lacnejším, disponuje celým radom funkcií. Medzi ne patrí samozrejme ultrazvukové čistenie pleti, ďalej stimulujúce EMS pulzy a fotónová terapia. V rámci čistenia môžu nováčikovia začať s frekvenciou 20 kHz a postupne ju navyšovať na 30 kHz. Vyššia frekvencia je obzvlášť vhodná pre mastnú a problematickú pleť.

Na vyhladenie pleti vám tiež pomôžu EMS pulzy, ktoré stimulujú pokožku tváre a tým predchádza vzniku vrások. Rovnako môžete využiť terapiu modrým svetlom v rámci prevencie zápalových procesov v pokožke alebo terapiu červeným svetlom, ktorá podporuje tvorbu kolagénu.

Konštrukcia špachtle je veľmi kvalitná a ergonomická. Veľmi pohodlne sa drží v ruke a design je elegantný. Okrem toho je špachtľa dodávaná v praktickom puzdre, čo sa hodí napríklad pri cestovaní.

Celkovo môžeme ultrazvukovú špachtľu Garett Beauty True Scrub iba odporučiť. Je multifunkčný, kvalitný, efektívny, a navyše má veľmi pekný dizajn. 

Klady

 • nízka cena
 • voliteľná frekvencia
 • jednoduché a intuitívne ovládanie
 • široká ponuka funkcií
 • 4 ošetrujúce režimy
 • ergonomický dizajn s protišmykovým úchopom

Zápory

 • nevhodná pre akné v akútnej fáze

Concept multifunkčná ultrazvuková špachtľa Perfect Skin PO2050

Moderná ultrazvuková špachtľa od populárnej českej značky Concept je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a ponúka množstvo funkcií. Ultrazvukové vibrácie sú veľmi jemné, napriek tomu vašu pokožku zbavia všetkých nečistôt. Následne môžete využiť funkciu na zapracovávanie sér a krémov hlboko do pokožky. Dodatočnými funkciami sú dezinfekčné modré svetlo a regeneračné červené svetlo.

Produkt má šikovný časovač, aby nedošlo k podráždeniu pleti. Akumulátor sa rýchlo nabíja a v balení nájdete aj vrecko na uskladnenie, aby sa vám na prístroj neprášilo. Jednou z veľkých predností tejto špachtle je jej vodoodolnosť. Dizajn je elegantný a ergonomický, čo z nej robí ľahko ovládateľnú špachtľu.

Klady

 • skvelý pomer cena/výkon
 • spoľahlivá česká značka
 • široká ponuka funkcií
 • efektívny akumulátor
 • vodoodolnosť
 • elegantný zlatý dizajn

Zápory

 • vyššia hmotnosť (150 g)

Concept PO2040 multifunkčná ultrazvuková špachtľa Perfect Skin

Hoci sme vedeli, že sa jedná o lacnejší variant k ultrazvukovej špachtli Perfect Skin PO2050, zostali sme milo prekvapení. Ultrazvuková špachtľa Concept PO2040 Perfect Skin dokáže pleť hĺbkovo vyčistiť, redukuje vrásky a podporuje vstrebávanie kozmetických produktov.

Tento prístroj tiež ponúka o niečo vyššiu frekvenciu vibrácií ako špachtľa Perfect Skin PO2050, preto je vhodný pre problematickejšiu pleť. Ako obyčajne disponuje tromi režimami: čistenie, zapracovanie kozmetických prípravkov a omladenie. Ďalšími funkciami sú modré a červené svetlo. V balení nájdete aj praktickú handričku na čistenie.

Concept PO2040 Perfect Skin je skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú multifunkčnú ultrazvukovú špachtľu s vysokou účinnosťou a ľahkým ovládaním.

Klady

 • krásny rosegold design
 • výborný pomer cena/výkon
 • spoľahlivá česká značka
 • široká ponuka funkcií
 • ľahké ovládanie

Zápory

 • vyššia hmotnosť (150 g)

Rowenta LV8030F0 Skin-Sonic Purifier

Pokiaľ ide o domácu vlasovú a kozmetickú starostlivosť, značka Rowenta patrí k jednotkám na trhu. Táto zlatá ultrazvuková špachtľa síce patrí k drahším prístrojom, zato vám ponúkne široký výber funkcií, kvalitné spracovanie a krásny dizajn vrátane doplnkov.

Využiť môžete ako čistiaci režim, tak aj hydratačný režim s nahrievacím systémom, ktorý podporí vstrebanie a účinky aktívnych látok pleťových produktov, a liftingový program, ktorý napomôže vypnutiu a rozjasneniu pleti.

Špachtľa je veľmi skladná a súčasťou balenia je aj praktické puzdro so zrkadielkom. Nabíjanie je cez USB kábel a plne nabitý akumulátor vydrží až 70 minút. Vďaka vodeodolnosti je možné používať špachtľu aj v sprche.

Jedinou nevýhodou tejto špachtle môže byť jej cena, ktorá sa môže zdať vyššia ako u iných nami spomínaných ultrazvukových špachtlí. Avšak, vzhľadom na vysokú kvalitu produktu a jeho mnoho funkcií, je táto cena úplne adekvátna.

Rowenta Skin-Sonic Purifier LV8030F0 Multifunkčná ultrazvuková špachtľa

Rowenta Skin-Sonic Purifier LV8030F0 Multifunkčná ultrazvuková špachtľa

Vypredané

Klady

 • kvalitné a elegantné spracovanie
 • široká ponuka funkcií
 • praktické doplnky
 • vodoodolnosť
 • funkcie nahrievania

Zápory

 • nedisponuje fototerapiou
 • vyššia cena

BeautyRelax Peel&Lift Premium biela ultrazvuková špachtľa

Túto ultrazvukovú špachtľu odporúčame, ak máte citlivejšiu pleť, alebo s touto terapiou začínate. V režimoch čistenia pleti a liftingu dosahuje prístroj frekvenciu 24 kHz, takže patrí k šetrnejším prístrojom.

Ultrazvuková špachtľa je vodoodolná a časovač ju automaticky vypína po desiatich minútach. Celkový dizajn je minimalistický s jednoduchým ovládaním. Tvar aplikátora z ušľachtilej ocele sa dobre dostane aj do oblasti okolo nosa, ktorá býva pre podobné prístroje náročnejšia.

Okrem funkcie čistenia a mikromasáže ultrazvukom nájdete u tejto špachtle aj zaujímavý režim galvanického prúdu. V tomto režime využijete zápornú ionizáciu na hĺbkovú výživu pleti a kladnú ionizáciu na jej čistenie. Ďalšou funkciou je fototerapia modrým svetlom.

Celkovo je BeautyRelax Peel&Lift Premium vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú ultrazvukovú špachtľu s mnohými funkciami. Je to skvelá investícia pre starostlivosť o pokožku, ktorá sa určite oplatí.

BeautyRelax Peel&Lift Premium BR-1530 Multifunkčná ultrazvuková špachtľa na tvár White

BeautyRelax Peel&Lift Premium BR-1530 Multifunkčná ultrazvuková špachtľa na tvár White

Vypredané

Klady

 • ideálny na čistenie citlivej pokožky
 • elegantný dizajn
 • galvanický prúd
 • výkonná batéria s dlhou výdržou
 • aplikátor z ušľachtilej nerezovej ocele

Zápory

 • vyššia cena
 • komplikovaný manuál

ETA Fenité 5353 90000 multifunkčná ultrazvuková špachtľa

V tuzemsku obľúbená značka Eta vyvinula praktickú ultrazvukovú špachtľu v čistom, bielom dizajne. Odlišuje sa tým, že na jej hrot je možné nasadiť aj silikónové návleky na šetrné masírovanie a čistenie pleti. Špachtľu tak jednoducho premeníte na čistiacu kefu.

Prístroj má pomerne nízku frekvenciu 24 kHz a preto je vhodný aj pre citlivejšiu pleť. Špachtľa je zameraná na dve základné funkcie: čistenie a zapracovanie kozmetických prípravkov. Pri použití špachtle je možné využiť fotónovú terapiu pomocou modrého svetla, ktorá má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Displej s podsvietením umožňuje prehľadné sledovanie aktuálneho nastavenia a výkonu, čo zvyšuje komfort pri použití. Vďaka vstavanému akumulátoru je možné špachtľu používať až 100 minút, čo je dostatočná doba.

Kozmetickú špachtľu ETA Fenité môžeme jednoznačne odporučiť. Je to skvelý pomocník pre každodennú starostlivosť o pleť, ktorý vás zbaví vyrážok a zlepší vzhľad pleti.

Klady

 • podsvietený LCD displej
 • silikónové návleky na čistenie pleti
 • galvanická a fotónová terapia

Zápory

 • vyššia hmotnosť (181 g)

Autor článku

Barbora Jašíková

Barbora Jašíková

Šéfredaktor & Obsahový špecialista

Volám sa Barbora a do sveta e-commerce ma priviedlo nielen štúdium online marketingu na Digitálnej univerzite, ale aj moje tri deti. Práve pri nich som začala vyhľadávať kvalitné výrobky, porovnávať ceny a testovať množstvo produktov. Odtiaľ viedla cesta k e-shopom a písaniu článkov na tie najrôznejšie témy. V skratke napísané - mojou prácou je pomôcť vám nájsť to, čo hľadáte. Rada sa učím nové veci a preto k mojim obľúbeným témam patrí nielen detský svet, ale aj športové aktivity, prírodná kozmetika a udržateľná móda.