Dámske bokové džínsy

Sú späť a sú ešte nižšie ako kedykoľvek predtým. Džínsy s nízkym pásom alebo bokové džínsy sme už v minulom roku mohli vídať na niektorých celebritách, čím sa naštartoval boom, ktorý tento rok rastie raketovou rýchlosťou. A ako sa nosia bokové džínsy v roku 2023?

Dámske bokové džínsy

Džínsy s nízkym pásom sú znova in. Aké vybrať?

Džínsy s nízkym pásom sa znova vracajú a stávajú sa povinnou výbavou všetkých, ktorí chcú ísť s dobou. Najhorúcejším kúskom sú bokové džínsy strihu „baggy“, tzn. voľné široké nohavice vrecovitého strihu, najlepšie ešte roztrhané, čím si odškrtnete hneď tri trendy naraz a zároveň sa budete cítiť pohodlne. Pokiaľ vám voľný strih nesedí, nič nepokazíte klasikou typu bokovej džínsy v rovnom alebo skinny strihu.

Náš tip

Môžu bokové džínsy ešte niečím prekvapiť? Rozhodne áno!

Áno, rozhodne môžu. Džínsy s nízkym pásom sa vrátili, aby nám ukázali, že môžu byť nižšie ako inokedy!

Pokiaľ tak nízke nezoženiete, môžete pás pokojne vyhrnúť, aj to patrí medzi tohtoročné trendy. Ďalším trendom sú potom vykukujúce pásky. Skôr než o nevzhľadne vykukujúce tangá sa ale jedná o opasky našité k džínsom.

A šmrnc majú tiež roztrhané džínsy, nášivky, chlpaté náplety, strapce, potlače, čipky a folklórne výšivky alebo trblietky - to všetko je tento rok povolené.

Môžu bokové džínsy ešte niečím prekvapiť? Rozhodne áno!
Môžu bokové džínsy ešte niečím prekvapiť? Rozhodne áno!
Môžu bokové džínsy ešte niečím prekvapiť? Rozhodne áno!

Komu bokové džínsy pristanú a kto by sa ich mal vyvarovať?

Džínsy s nízkym pásom majú jednu nevýhodu - neodpustia ani pár kilogramov navyše, zvlášť tie s extrémne nízkym sedom. Nehodia sa tak pre ženy, ktoré majú veľmi široké boky a pozadie alebo väčšie bruško. Pre tieto prípady odporúčame zvoliť radšej džínsy s vysokým pásom. Pokiaľ však trváte na džínsoch s nízkym pásom, skúste si k nim vziať peplum top alebo dlhšiu tuniku, ktoré dokážu problematické partie zakryť a odviesť od nich pozornosť.