Listové kabelky na svadbu

Udalosť ako svadba si zaslúži náležitý dress code od oblečenia až po doplnky. Jedným z tých najdôležitejších je kabelka na svadbu. Vyberiete si efektnú striebornú, dievčenskú ružovú alebo neutrálnu čiernu listovú kabelku na svadbu?

Listové kabelky na svadbu

Ako vybrať listovú kabelku na svadbu?

Ak ste nevesta, je výber pomerne jednoduchý – vašou voľbou bude biela listová kabelka na svadbu, prípadne strieborná či ružová svadobná listová kabelka. Ak idete na svadbu ako hosť, vaše možnosti sú výrazne širšie, vždy je však nutné prihliadnuť na miesto a typ svadby. Pre vonkajšiu casual svadbu voľte decentnejšiu listovú kabelku, pre večerné veľkolepé oslavy si potom môžete dovoliť trblietky a strapce.

Náš tip

Elegantná kabelka na svadbu sa nikdy nestratí

Každá žena by mala mať vo svojom šatníku aspoň jednu elegantnú kabelku, ktorá sa hodí do spoločnosti. Ak teda zháňate listovú kabelku na svadbu a ešte žiadnu takú kabelku nemáte, poobzerajte sa po nejakom univerzálnom kúsku, ktorý možno nosiť na rôzne príležitosti.

Ideálne sú neutrálne farby, tzn. krémová, sivá alebo čierna listová kabelka, ktorá je úplnou klasikou a nemôže sklamať snáď nikdy. Ľahké zdobenie nie je na škodu, vyhnite sa však príliš nápadným kúskom s výraznými sponami, ozdobami či strapcami, ktoré sa nie vždy ľahko kombinujú.

Elegantná kabelka na svadbu sa nikdy nestratí
Elegantná kabelka na svadbu sa nikdy nestratí
Elegantná kabelka na svadbu sa nikdy nestratí

Ako mať voľné ruky a splniť dress code?

Listová kabelka do ruky vyzerá krásne, má však jednu boliestku - nemáte voľné ruky, čo nie je úplne praktické. Aká listová kabelka na svadbu, respektíve elegantná listová kabelka na spoločenské príležitosti, vám tento problém vyrieši? Jednou variantou je wristlet, tzn. listová kabelka s pútkom na zápästie, druhá listová kabelka s jemnou decentnou retiazkou cez rameno, ktorá sa dá v prípade potreby odopnúť.