Osvetlenie na bicykle

Značky
Obchody
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Myslite na svoju bezpečnosť. Zaobstarajte si svetlo na bicykel

Najlepšie svetlo na bicykel je také, ktoré vám zaistí bezpečnú jazdu nielen na cyklotrasách, ale predovšetkým v prevádzke medzi autami. Čo sa týka vašej viditeľnosti, určite je nutné mať na bicykli umiestnené blikajúce svetlá, ktoré na vás upozornia ostatných účastníkov. Rovnako vy sami oceníte svetlo na neosvetlených miestach, kde budete potrebovať vidieť na cestu. Náš tip: umiestnite si svetlo aj na prilbu!

Ako vybrať osvetlenie na bicykel?

Pokiaľ pravidelne jazdíte na bicykli aj v tme, bude sa vám hodiť naozaj výkonné svetlo na bicykel. Odporúčame zakúpiť LED svetlo, ktoré môže byť na batérie alebo je možné dobíjať pomocou USB s powerbankou. Rovnako sa zamerajte na vzdialenosť svetla, druh uchytenia svetla a farebný tón svetelného toku. Čo sa týka blikačiek, u nich nie je výber príliš zložitý, zohľadnite predovšetkým možnosti frekvencií preblikávania a spôsob pripevnenia.

Predné vs. zadné svetlo na bicykel

Častou chybou cyklistov je, že sa zameria iba na jeden druh svetla. Pred výberom je dôležité si uvedomiť, že musíte byť viditeľní pre autá a cyklistov idúcich za vami, ale aj vy sami musíte vidieť na cestu. Ako zadné svetlo je možné teda využiť tlmenejšiu žiarivku či blikajúce svetielka. Predné svetlo poskytne kvalitné svietidlo, ktoré vydrží niekoľko hodín na jedno nabitie.

Preskúmajte kategórii osvetlenie na bicykle a nájdite módnu inšpiráciu pre nadchádzajúcu sezónu. Najnovšie jóga, karimatky a matracestany čakajú na váš nákup.

Neprehliadnite aktuálna kolekcia značiek Mammut, Fischer a Garmin, objavujte nové e-shopy a obchody - Holokolo.sk, SKLsport.sk a Muziker.sk alebo vyberajte podľa farieb.