Dámske oversize mikiny

Už ich viac nebudete musieť kradnúť priateľovi. Osviežte svoj šatník mikinou vo voľnom strihu. Vybrať si môžete kúsky s kapucňou, potlačou, praktickou klokankou aj s širokými ramenami.

Dámske oversize mikiny

Ako sa stal z oversize mikín veľký trend?

Pre oversize oblečenie sú charakteristické hlavne voľné strihy, ktoré nikde neškrtia a netlačia. Tento horúci módny trend majú na svedomí hlavne slávne osobnosti ako Billie Eilish alebo Lady Gaga. Nedajte sa ale zmiasť, nejde o žiadnu novinku – prvé oversize strihy uviedol do sveta módy Christian Dior už v roku 1947.

Náš tip

Po stopách módnych influencerov a celebrít

Preferujete pohodlie, ale zároveň chcete byť štýlová za každých okolností? Zatiaľ čo pred rokmi sa k vlastníctvu voľného oblečenia nikto veľmi nemal, dnes patrí oversize mikina v kombinácii s teplákmi či legínami k všadeprítomnému trendu medzi fashion blogermi na sociálnych sieťach.

Celkový look môžete doplniť teniskami alebo vysokými čižmami a krátkou bundou.

Po stopách módnych influencerov a celebrít
Po stopách módnych influencerov a celebrít
Po stopách módnych influencerov a celebrít

Crop a oversize mikina? Chic kombinácia dvoch trendov

Čo sa stane, ak spojíte dva trendy dokopy? Získate dvojnásobne štýlový outfit! Cropp, cropped alebo skrátene oversize mikina vyzerá najlepšie v kombinácii s riflami s vysokým pásom a teniskami. Ak radi vyčnievate z davu, môžete sa pokojne odviazať a dodať svojmu outfitu extra šmrnc lodičkami na opätku. A skvelá správa nakoniec: tento outfit perfektne sadne aj ženám s plnšími tvarmi.