Tylové šaty

Tylové šaty pôsobia väčšinou romanticky a nevinne, ale nedajte sa zmiasť. Všetko totiž záleží od doplnkov. Ak skombinujete čierne tylové šaty s koženou bundou a výrazným opaskom, rázom vytvoríte zaujímavý rockový look.

Tylové šaty

Ako nosiť tyl štýlovo?

Transparentné zvršky sú zábavné a pôsobia mladistvo, preto niet divu, že hýbu módnymi vodami už pár sezón. Stačí dodržať pár štylistických pravidiel a uvidíte, že vám tylové šaty pristanú v každom veku. Prvý krok: farba. Držte sa iba púdrových a tlmených tónov, žiarivé farby prenechajte dievčatám pod dvadsať rokov. Druhý krok: objem. Menej je tu rozhodne viac, pár vrstiev rozhodne postačí.

Náš tip

Dievčenský štýl vám uberie niekoľko rokov

V jemne ružových tylových midi šatách so stuhou v páse a volánom v dekolte vám to pristane na záhradnej slávnosti, svadbe aj romantickej schôdzke.

Skvelý trik, ako si okamžite ubrať pár sviečok na torte, a pritom nevyzerať infantilne. Prílišný nežný nádych ľahko zrazíte koženým krivákom v čiernej farbe a teniskami.

Dievčenský štýl vám uberie niekoľko rokov
Dievčenský štýl vám uberie niekoľko rokov
Dievčenský štýl vám uberie niekoľko rokov

Punk v podaní tylu

Dramatický čierny tyl si vyložene hovorí o spoločnosť čiernych ležérne rozviazaných traperiek a džínsovej bundy. Jasný dôkaz, že tyl rozhodne nie je len pre „dobré dievčatá“. Rovnako tak efektne vyzerajú aj tylové detaily alebo kombinácia s kožou či saténom. Tylové šaty na ples by mali byť dlhé aspoň po členky, na dennú príležitosť zase využijete krátke tylové šaty.