Klobúky Fedora

Klobúk Fedora prepožičiava vážnosť a štýl každému svojmu nositeľovi, vyskytuje sa preto v šatníkoch žien i mužov po celom svete. Výborne sa hodí ako k formálnemu, tak aj casual outfitu – stačí len zvoliť vhodnú kombináciu.

Klobúky Fedora

Klobúk, ktorý si s partnerom môžete požičiavať

Fedora v roku 1882 vtrhla z divadelných dosiek rovnomennej hry Fédora najprv do ženského sveta módy a neskôr aj do pánskeho. Dámsky klobúk Fedora býva plstený, s pevnou vysokou korunou a dlhou krempou. Jeho formálnosť už len dokresľuje čierna či hnedá farba, v ktorej je väčšinou k dostaniu. Často býva dozdobený drobným remienkom, stuhou či kamienkami.

Náš tip

Klobúk Fedora: módna symfónia v rytme elegancie

Klobúk Fedora vytvára nenútený a elegantný dojem, preto si dokonale rozumie so sofistikovanými outfitmi, ktorým slúži ako výrazný doplnok. Nie sú preto potrebné ďalšie nápadné prvky.

Skvele si vystačíte s pohodlnými košeľovými šatami, cez ktoré prehodíte minimalistický kabát a pridáte topánky na podpätku. Ak chcete ubrať na elegancii, siahnite po teniskách a džínsovej bunde – dokonalý casual look je na svete.

Klobúk Fedora: módna symfónia v rytme elegancie
Klobúk Fedora: módna symfónia v rytme elegancie
Klobúk Fedora: módna symfónia v rytme elegancie

Pánsky klobúk Fedora vám dodá šmrnc

Fedora bola až do 60. rokov prakticky dennou nevyhnutnosťou každého správne vystrojeného muža, pretože vtedajšie módne trendy doslova dýchali eleganciou a formálnosťou. Svoje miesto na výslní si však zaslúži aj dnes. Ako lusknutím prsta totiž dodá každému všednému oblečeniu ten správny hipsterský švih a elegantnému outfitu zase potrebnú noblesu.