Plisované šaty

Dámske plisované šaty sú jednoduchým a nadčasovým kúskom, ktorý môžete vyniesť kedykoľvek a kamkoľvek. Dodajú vám jemnú ženskosť aj potrebný sexappeal.

Plisované šaty

Dlhé plisované šaty: kúsok, ktorý sa nikdy nestratí

Plisované šaty sú vyrobené zo vzdušného a jemného materiálu, o ktorého vznik sa zaslúžil japonský návrhár Issey Miyake. V ponuke nájdete šaty spoločenské, voľnočasové aj elegantné, v mini, midi aj maxi dĺžke. A ktoré vybrať? Medzi najobľúbenejšie patria napríklad dlhé plisované šaty Zara alebo Orsay. Nech už zvolíte akékoľvek, vždy budete pôsobiť vkusne a žensky.

Náš tip

Dôležitá pracovná schôdzka? Čas na plisované šaty

Čaká vás dôležitý meeting, uchádzate sa o nové zamestnanie alebo je pred vami prvá návšteva pri svokre? Potom je čas na šaty, v ktorých budete pôsobiť decentne a zároveň žensky.

Perfektnou voľbou tak budú napríklad emeraldovo zelené plisované šaty s mašľou okolo krku, ktorá vám dodá šmrnc bez toho, aby ste porušili profesionálny dress code.

Páči sa vám tento štýl, ale dlhé rukávy nie sú nič pre vás? Siahnite po plisovaných šatách na ramienka.

Dôležitá pracovná schôdzka? Čas na plisované šaty
Dôležitá pracovná schôdzka? Čas na plisované šaty
Dôležitá pracovná schôdzka? Čas na plisované šaty

Komu pristanú plisované šaty?

Plisované šaty sa hodia na všetky typy postáv, stačí si len vybrať správny strih. Zoštíhľujúci efekt majú napríklad zavinovacie s výstrihom do V, ktorý odvedie pozornosť k iným partiám. Nevhodné sú naopak voľné strihy, ktoré pridávajú objem. V žiadnom prípade nič nepokazíte, keď plisované šaty doplníte topánkami na podpätku. Tie opticky predĺžia a zoštíhlia vašu postavu.