Šaty do práce

V bežnom živote si môžeme dovoliť nosiť odvážnejšie a odhalenejšie modely. To však neplatí v práci, kde by sme mali dodržiavať isté spoločenské normy. Aké šaty do práce teda zvoliť? Záleží predovšetkým na tom, aký dress code má vaša firma.

Šaty do práce

Aký strih sa hodí na šaty do práce?

Ak vyberáte šaty do práce, mali by ste sa vždy riadiť tým, aký dress code má vaša firma. Všeobecne však platí, že úzke špagetové ramienka, veľké výstrihy a dĺžka tesne pod zadoček nie sú vhodné. Obliecť si môžete napríklad košeľové, áčkové, puzdrové alebo zavinovacie šaty. Pokiaľ to vaša firma umožňuje, je možné si vziať aj šaty bez rukávov – so širokými ramienkami.

Náš tip

Šaty do práce: akú farbu zvoliť?

Možno tomu nebudete veriť, ale aj farby sa riadia dress codom, prípadne vašou pracovnou náplňou.

Ak je vaša práca kreatívnejšieho rázu, môžete zvoliť výraznejšie farby, prípadne originálne a nápadité vzory. Ak jednáte často s ľuďmi, zvoľte radšej jemné pastelové tóny, ktoré nepôsobia na pohľad tak agresívne, napríklad púdrovo ružová či mint.

Šaty do práce: akú farbu zvoliť?
Šaty do práce: akú farbu zvoliť?
Šaty do práce: akú farbu zvoliť?

Business šaty: ako vyzerá formálny dress code?

Ak pracujete na vyšších manažérskych pozíciách, v banke či na ďalších miestach, kde sa vyžaduje formálny dress code, budú mať vaše šaty do práce jasne dané pravidlá. Dĺžka sukne by mala siahať aspoň ku kolenám, výstrih je vhodný iba decentný a rukávy by mali byť dlhšie – odhalené ramená sú neprípustné. Pokiaľ si chcete vaše business šaty aspoň trochu spestriť, môžete zvoliť šaty s viazaním.