Škrupinové kufre

Škrupinové kufre majú tvrdú vonkajšiu škrupinu, ktorá je obvykle vyrobená z plastu alebo kompozitných materiálov. Účelom tejto batožiny je ochrániť obsah pred poškodením, ako sú odreniny a škrabance. Niektoré škrupinové kufre majú vstavaný TSA zámok, ktorý poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia vašich vecí.

Škrupinové kufre

Prečo je škrupinový kufor taký obľúbený?

Škrupinový kufor sa vďaka tvrdému ABS plastu, z ktorého je vyrobený, pýši vysokou odolnosťou, pružnosťou aj životnosťou. Výborne sa hodí na služobné cesty aj pre nadšených cestovateľov do zahraničia – najmä pokiaľ často lietate. Ak si vyberiete podľa našich tipov, nemusíte sa obávať poškodenia obsahu ani samotnej batožiny.

Náš tip

Veľkosť si premyslite

Škrupinový kufor poskytne takmer 100% ochranu pred všetkými vonkajšími vplyvmi. Veľkosť prispôsobte svojim potrebám, aby sa v ňom obsah nepohyboval a kufor nebol ťažší, než je nevyhnutné.

Na kratšiu dovolenku odporúčame zabaliť aj malý detský škrupinový kufor, ktorý je možné využiť ako príručnú batožinu.

Veľkosť si premyslite
Veľkosť si premyslite
Veľkosť si premyslite

Kam sa hodí veľký škrupinový kufor?

Do leteckého batožinového priestoru sa môžete vybaviť stredným aj veľkým škrupinovým kufrom. Obmedzení budete iba jeho hmotnosťou, ktorá by sa mala pohybovať medzi 15–35 kg. Konkrétny limit nájdete v prepravných podmienkach každej leteckej spoločnosti. Nezabudnite ani na pohodlie a bezpečnosť prepravy. Skvelými prvkami sú výsuvná rukoväť, otočné kolieska, zips na rozšírenie úložného priestoru či bezpečnostný zámok.