Dámske jarné kabáty

V každej skrini by mal byť jeden nadčasový jarný kabát, ktorý je univerzálny a možno ho nosiť kedykoľvek a na čokoľvek. Základ potom oživte podľa aktuálnych trendov – tie na jar 2024 velia žiarivé alebo naopak pastelové farby. Veľký návrat hlási aj kockovaný vzor.

Dámske jarné kabáty

Kockovaný kabát sa vracia. S čím ho nosiť?

Kockovaný kabát by sme s pokojným svedomím zaradili medzi tie nadčasové a univerzálne – môžete ho kombinovať s čímkoľvek a do módy sa vracia so železnou pravidelnosťou. Skvele vyzerá s koženými legínami a vysokými čižmami nad kolená alebo šnurovacími topánkami. Náš horúci tip je jarný kockovaný kabát s koženými kraťasmi, ktoré s ním vyzerajú vážne parádne. A nezabudnite na šmrncovný klobúk!

Náš tip

Jarné kabáty 2024: žiarivé farby a prešívanie

Zase ste si pred skriňou povzdychli, že v nej máte samé nevýrazné a nudné kúsky? Neprepadajte depresiám, náladu vám zdvihne a outfit oživí jarný kabát v žiarivej farbe.

Trendy na jar 2024 sa nesú v neónových a pastelových farbách – a to neplatí iba pri kabátoch, ale aj pri topánkach či kabelkách. Farebný jarný kabát môžete pokojne doplniť rovnako farebnou kabelkou alebo sa obliecť rovno celá do jednej farby, monochromatickosť frčí tiež.

Jarné kabáty 2024: žiarivé farby a prešívanie
Jarné kabáty 2024: žiarivé farby a prešívanie
Jarné kabáty 2024: žiarivé farby a prešívanie

Nadčasový jarný kabát nemusí byť nudný

Od žiarivých farieb k neutrálnym nadčasovým kúskom, ktoré nikdy nevyjdú z módy – ani tie však nemusia byť nudné. Napríklad púdrovo ružový, vínový, tmavo zelený, tmavo modrý alebo červený dámsky jarný kabát sú klasikami, ktoré nenudia a môžete ich nosiť každý rok. Oživenie prinášajú aj zavinovacie strihy alebo šikmé zipsy. Každý jarný kabát potom môžete zvýrazniť širokým opaskom, klobúkom alebo nápaditou šatkou.